Świeże soki, a rzucanie palenia
01 Mar 2020

Świeże soki, a rzucanie palenia

To co spożywasz w ciągu dnia, może skutecznie pomóc w pozbyciu się wyniszczającego nałogu, jakim niewątpliwie jest palenie. W tym wpisie, znajdziesz porady oraz wskazówki, które być może (przy odrobinie silnej woli), pomogą Ci rzucić palenie.

Jak ograniczę potrzebę sięgnięcia po papierosa?

Po pierwsze, musisz utrzymać stały poziom cukru we krwi, poprzez spożywanie w ciągu dnia sześciu posiłków dziennie, złożonych głównie z warzyw i owoców. Produkty pełnoziarniste oraz białko, powinno tu odgrywać rolę drugorzędną.

Dieta wegetariańska to Twoja odpowiedź!

Kolejne godziny bez papierosa? Objawy odstawienia możesz złagodzić, stosując dietę zbliżoną do wegetariańskiej, ponieważ spowalnia ona eliminację nikotyny z organizmu.

Jednak dieta to nie wszystko. Aktywność fizyczna pomoże dotlenić komórki, oraz przyczyni się do spalania tkanki tłuszczowej, nagromadzonej podczas procesu rzucania palenia.

Sok wspomagający organizm w walce z nałogiem:

Palenie obniża poziom witaminy C w organizmie o 25%, dlatego każdy palacz powinien zadbać o zwiększenie jej codziennej dawki. Kiedy w organizmie występuje niedobór witaminy C, mamy osłabiony układ odpornościowy i zaczynamy być bardziej podatni na infekcje. Przepis, który podamy poniżej, zawiera wiele tej dobroczynnej witaminy, z tego powodu warto sięgać po niego codziennie, nie zapominając o piciu conajmniej 2 litrów wody.

Składniki:

  • 2 pomarańcze
  • 1 grejpfrut, pokrojony tak, aby dał się włożyć do urządzenia
  • 1 limonka
  • 1/2 całych żurawin, świeżych lub mrożonych
  • 1 łyżka płynnego miodu (opcjonalnie)

Nie masz jeszcze wyciskarki wolnoobrotowej ? Spróbuj H200 All in One