Jaką wyciskarkę wolnoobrotową kupić? Wybierz mądrze!
14 May 2019

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową kupić? Wybierz mądrze!

Kochasz soki owocowe i warzywne? Z chęcią wykonasz je w zaciszu własnego domu, ale brakuje Ci niezbędnego sprzętu? Planujesz zakup wyciskarki wolnoobrotowej i teraz zastanawiasz się, jaką wyciskarkę do soków wybrać? Chcesz wiedzieć, co powinno być dla Ciebie najważniejsze i na co zwrócić uwagę przy zakupie wyciskarki do soków, by jej późniejsze użytkowanie było dla Ciebie źródłem satysfakcji?  Spróbujemy sobie odpowiedzieć na pytanie: jak kupić dobrą wyciskarkę wolnoobrotową?

Rodzaje wyciskarek: co warto wiedzieć?

Oczywiście, jeżeli stajesz przed zagadnieniem, jaką wyciskarkę do soków kupić, musisz pamiętać, że wybór wyciskarki do soków jest ściśle związany z wiedzą na temat rodzajów wyciskarek, które możemy znaleźć na rynku. Wśród wyciskarek wolnoobrotowych wyróżniamy wyciskarki ręczne, które mają tę zaletę, że nie są zależne od prądu, dlatego można je z powodzeniem zabrać ze sobą gdzieś, gdzie go nie będzie oraz wyciskarki elektryczne. Co więcej, ręczna wyciskarka do soków to również relatywnie tanie rozwiązanie. Wyciskarki elektryczne, ze względu na liczbę wałków ślimakowych, dzielimy na jednoślimakowe (najczęściej są to wyciskarki pionowe) oraz wyciskarki dwuślimakowe, które są wyciskarkami poziomowymi. Jak wybrać dobrą wyciskarkę do soków? Trzeba znać wady i zalety poszczególnych rodzajów urządzeń.

Jaką wyciskarkę wolnoobrotową wybrać?

Teraz przechodzimy do sedna: którą wyciskarkę wolnoobrotową wybrać? Jakie kwestie powinny mieć dla nas znaczenie? Wyciskarka wolnoobrotowa do soków dwuślimakowa czy wyciskarka z jednym ślimakiem? Najlepsza wyciskarka do soków w Twoim przypadku to wyciskarka pionowa, czy może jednak pozioma. Istnieje kilka czynników, które należy mieć na uwadze, jeśli naszym celem jest wyciskarka do owoców i warzyw!

 • Wolisz wyciskarkę ręczną czy elektryczną? Weź pod uwagę nie tylko warunki, w jakich najczęściej będziesz przygotowywać sok, ale również własną wygodę.
 • Jeśli zdecydujesz się na wyciskarkę elektryczną, zastanów się, z jakich produktów najczęściej będziesz przyrządzać sok. Pozioma elektryczna wyciskarka do owoców z dwoma ślimakami może przydać się szczególnie, jeśli zamierzasz wyciskać sok z warzyw liściastych, takich jak szpinak, jarmuż czy z młodych zbóż, itp. Wybierając wyciskarkę miej też na uwadze twardość warzyw i owoców, których chcesz używać i dopasuj odpowiedni sprzęt.
 • Wybierając dobre wyciskarki wolnoobrotowe elektryczne nie zapominaj o tym, by sprawdzić moc urządzenia oraz ilość obrotów na minutę. To, ile obrotów na minutę wykonuje wałek ślimakowy ma bowiem znaczenie dla prędkości, z jaką jest wyciskany sok.
 • Upewnij się, czy wyciskarka niskoobrotowa posiada jakiekolwiek dodatkowe funkcjonalności, jeśli Ci na tym zależy. Wiele modeli wyciskarek elektrycznych pozwala bowiem nie tylko na wyciskanie soku! Może Twoim marzeniem jest wyciskarka wolnoobrotowa z funkcją robienia lodów? To, jakie dodatkowe funkcje posiada wyciskarka wolnoobrotowa elektryczna to zagadnienie, które warto zgłębić.
 • Dobre i tanie wyciskarki do soków? Zastanawiając się, którą wyciskarkę wolnoobrotową wybrać, nie zapominaj o własnych możliwościach finansowych. Skonkretyzuj budżet, który możesz przeznaczyć na zakup wyciskarki. To powinno Ci znacząco ułatwić poszukiwania. Cena wyciskarki to soków to jeden z najważniejszych czynników decyzyjnych.
 • Jakiej firmy wyciskarkę kupić? Wybór wyciskarek dostępnych na rynku jest bardzo szeroki, dlatego sprawdź opinie o poszczególnych producentach. Zdanie innych użytkowników może Ci pomóc w podjęciu ostatecznej decyzji.
 • Wyciskarki do soków: co wybrać? Pamiętaj o gwarancji! Sprawdź, jak długo trwa.
 • Przeanalizuj opinie o wyciskarkach wolnoobrotowych, które Cię interesują. Sprawdzaj fora, blogi itp.
 • Jaka wyciskarka wolnoobrotowa do soków będzie dla Ciebie najlepsza? Miej na względzie design, zwłaszcza jeśli wyciskarka będzie stała na kuchennym blacie.
 • Jaka wyciskarka do soków na zimno jest warta Twojej uwagi? Istotną kwestią jest wielkość wyciskarki. Jeżeli zależy Ci na niewielkim, ale elektrycznym sprzęcie, rozważ wyciskarkę pionową. 

Gdzie kupić wyciskarki do soków?

Wiesz już, na co należy zwrócić uwagę w procesie poszukiwania odpowiedniej wyciskarki i że to ile kosztuje wyciskarka to kwestia indywidualna. Zaznaczyliśmy, że jeśli chodzi o elektryczne wyciskarki wolnoobrotowe liczy się moc i to jaki silnik ma wyciskarka, chociaż nie tylko! Teraz pojawia się kolejne pytanie: gdzie kupić wyciskarki do soków? Na szczęście, w tym względzie mamy mnóstwo możliwości!

 • sklepy stacjonarne i internetowe z wyposażeniem elektronicznym i sprzętami do domu
 • sklepy stacjonarne i internetowe, których asortyment bazuje przede wszystkim na wyciskarkach i sokowirówkach

Gotowe: wyciskarka do owoców, warzyw i ziół wybrana? Teraz czas na porównanie cen i sprawdzenie, w jakim sklepie proponowana jest najbardziej atrakcyjna oferta! Wprawdzie cena wyciskarki jest istotna dla wielu kupujących, ale nie powinna być jednym czynnikiem, jaki bierzemy pod uwagę podczas poszukiwać odpowiedniego sprzętu.

REASUMUJĄC: wybór wyciskarki wolnoobrotowej powinien być starannie przemyślany. Przede wszystkim, swoje poszukiwania postaraj się rozpocząć od określenia własnych potrzeb i możliwości finansowych.

Być może zainteresuje Cię...

hurom-h200
Hurom H100
HUROM H200 ALL IN ONE - WOLNOOBROTOWA WYCISKARKA DO SOKÓW
HUROM H100S - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY
HUROM H100 - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY