A to po mamie mam
10 May 2015

A to po mamie mam

Dzień matki!

Zerwałam bukiet kwiatów i postanowiłam przygotować śniadanie dla mamy i babci. Po krótkim zastanowieniu się, jaki sok będzie smakował im obu, zdecydowałam że najlepszy będzie trzyowocowy sok Hurom Granat – pomarańcz – ananas. Spójrzcie tylko na te składniki, nie ma opcji żeby nie smakował.

Głównym powodem, dla którego wybrałam ten sok jest owoc granatu. (Naprawdę, nie dlatego, że sok ma tylko 3 składniki i łatwo go zrobić.)

Owoc granatu posiada izoflawony które łagodzą objawy menopauzy a nawet objawy osteoporozy. Zawiera również łatwo rozpuszczalne witaminy i niacynę (inaczej witamina PP lub B3), która wspomaga funkcjonowanie metabolizmu. Tak naprawdę to owoc dla kobiet w każdym wieku ale szczególnie polecany jest starszym kobietom. Dodaj pomarańczę z ananasem i napój przepełniony witaminą C i bromelaniną jest już gotowy. Istna fontanna młodości.

skladniki

Czego będziesz potrzebować: (na porcję 280ml)

Wyciskarka Hurom
Owoc granatu – 120g
Pomarańcza – 170g
Ananas – 100g

Jak to się robi?

  1. Przekrój granat na cztery kawałki i oddziel nasiona.
  2. Obierz pomarańczę, usuń skórkę i rdzeń z ananasa. Pokrój na odpowiednie kawałki.
  3. Przełóż manetkę na pozycję zamkniętą (close/juice) i zacznij wyciskać sok naprzemiennie.
  4. Kiedy ostatni składnik zostanie włożony do środka, przełóż manetkę na pozycję półotwartą/czyszczenie (half-open/clean) aby pulpa wydostała się na zewnątrz.

Podziel się z nami zdjęciem Twojej mamy i jej ulubionego dziecka (po podaniu tego soku na pewno Ty nim będziesz) na naszym oficjalnym Facebook’owym Fanpage’u Hurom.