Buraczkowy hip-hop
03 Jun 2015

Buraczkowy hip-hop

Jak pewnie większość z Was wie, Hurom był oficjalnym sponsorem The (RED) Supper w Nowym Jorku – corocznego eventu promującego światowe jedzenie i wspomagającego walkę z AIDS i HIV. Marka Hurom raczyła gości swoimi oryginalnymi świeżymi sokami.

Nie na co dzień możemy delektować się posiłkiem składającym się z czterech dań przyrządzonych przez najlepszych kucharzy siedząc przy tym wśród celebrytów. (jeśli masz taką możliwość, zazdroszczę!)

Na rozpoczęciu kolacji, Hurom oferował gościom dwa soki do wyboru: Hurom (RED) i Odlot z Kiwi. Na pewno się domyślasz, że dziś zajmiemy się sokiem Hurom (RED), który był serwowany podczas eventu.

Nazwałam ten sok Buraczkowy Hip-hop z dwóch powodów:

  1. Sok zawiera.
  2. Na kolacji wystąpił zespół hip-hopowy – The Roots

Ten sok na pewno okaże się strzałem w dziesiątkę, jest smaczny i zdrowy ponieważ buraki pełne są substancji zwanej betaniną, która zawiera dużą ilość żelaza. Chroni wątrobę przed toksynami i ogólnie oczyszcza ciało osłaniając je w tym samym czasie. Bez zbędnego zamieszania!

Beet Apple_Lemon

Czego będziesz potrzebować: (na porcję 280 ml)

Wyciskarka Hurom
350g Jabłek
20g Buraka
20g cytryny

Jak to się robi:

  1. Umyj dokładnie wszystkie składniki, usuń ziarenka z jabłek i pokrój je na odpowiednie kawałki.
  2. Obierz cytrynę i pokrój na odpowiednie kawałki.
  3. Przełóż manetkę na pozycję zamkniętą (close/juice) , wyciśnij sok z około połowy jabłek następnie zacznij wyciskać sok z buraka i cytryny.
  4. Wyciśnij sok z reszty jabłek i przełóż manetkę na pozycję półotwartą/czyszczenie (half-open/clean) aby pulpa wydostała się na zewnątrz.