EKSPRES ANANASOWY
11 May 2015

EKSPRES ANANASOWY

Niedawno dowiedziałam się, że właśnie panuje sezon na ananasy, akurat byłam w sklepie więc kupiłam dwa. (Nigdy nie jestem w stanie przejść obojętnie obok dobrej promocji, zwłaszcza jeśli mogę kupić 2 rzeczy za cenę jednej.)

Teraz mam problem, mieszkam sama a zjedzenie jednego dużego ananasa to trochę za dużo jak na mnie. Pewnie mogłabym je pokroić i przechować w zamrażalniku, jednak w duszy czuję, że chcę zjeść jak najwięcej i jak najszybciej.

Kontemplując znalazłam przepis na sok Hurom Ananasowo-ogórkowy. Jestem w stanie zrobić ogromną porcję soku i wypić go w ciągu kilku dni. No problem.

Bromelina znajdująca się w ananasie nie tylko wspomaga trawienie i krzepnięcie krwi ale również łagodzi zapalenia i zapobiega alergiom! Ogórek świetnie nawadnia organizm a przy tym zawiera mało kalorii. Ten sok będzie wspaniale orzeźwiał podczas cieplejszych dni.

skladniki

Czego będziesz potrzebować: (na porcję 280ml)

Wyciskarkę Hurom
Ogórek – 120g
Ananas – 280g

Jak to zrobić:

  1. Obierz ananasa, usuń rdzeń i pokrój na odpowiednie kawałki.
  2. Odkrój końcówki ogórka, usuń kolce i pokrój.
  3. Przełóż manetkę na pozycję zamkniętą (close/juice) i zacznij wyciskać sok naprzemiennie – ananas, ogórek.
  4. Kiedy ostatni składnik zostanie włożony do środka, przełóż manetkę na pozycję półotwartą/czyszczenie (half-open/clean) aby pulpa wydostała się na zewnątrz.

Czy wiesz że…

“Ekspres Ananasowy” to autentyczna nazwa zjawiska atmosferycznego.
„Ekspres Ananasowy – rzeka atmosferyczna, czyli prąd powietrza zdolny przenieść nad wysokości 1,6 km nad Ziemią na raz tyle wody, ile w ciągu tygodnia przepływa przez ujście Missisipi.” (losyziemi.pl)
Nawodnij się do woli!