Jeśli potrzebujesz energii aby w pełni sił wyruszyć na podbój świata, to awokado będzie idealnym kompanem. A do tego dostarczy mnóstwa witamin! Jeśli połączymy ze sobą gruszkę, śliwkę i awokado, to otrzymamy ogromną bombę energetyczną – wszystko za sprawą znajdujących się w tym ostatnim składniku dużych ilości białka, będącego pierwszorzędnym źródłem naszej witalności. Aby energia wchłaniała się jeszcze lepiej, powinniśmy pamiętać o uzupełnianiu witaminy B6 – ten sok zaspokoi połowę jej zalecanej, dziennej dawki. Do tego gruszka i śliwka wzmocnią nas łatwo przyswajalną fruktozą oraz ważnymi dla zdrowia żelazem i kwasem jabłkowym. Takie trio nadaje się na w pełni skuteczną poprawę samopoczucia zarówno rano, jak i wieczorem!

Składniki:

  • 1 awokado
  • 2 dojrzałe gruszki
  • 6 śliwek

Twój organizm wzbogaca się o:

  • Witaminy B1, B2, B3, B5, B6, C, E, K
  • Beta karoten, biotynę i kwas foliowy
  • Wapń, miedź, jod, żelazo, magnez, fosfor, potas, cynk, kwas jabłkowy
  • Kwasy tłuszczowe omega-6Tryptofan
Przygotowanie:

  1. Awokado obierz ze skórki i dokładnie wydryluj, połówki podziel na kilka części. Gruszki pokrój na kawałki. Pestki należy usunąć również w przypadku śliwek.
  2. Do wyciskarki Hurom włóż na zmianę kawałki gruszek i połówki śliwek. na górę połóż awokado – jeśli użyjesz sitka o mniejszym zagęszczeniu oczek, to owoc ten sprawi, że sok stanie się musem o gładkiej konsystencji.
  3. Teraz wystarczy już tylko podłożyć szklankę pod niekapiący zaworek i wlać do niej zawartość wyciskarki. Sok jest gotowy do wypicia!

Pamiętaj!

Po skończonej pracy wyczyść wyciskarkę z drobnych pozostałości. Możesz zrobić to automatycznie – zamknij zaworek, nalej czystej wody i włącz urządzenie na krótką chwilę. Po wyłączeniu otwórz zaworek i wylej brudną wodę do osobnego naczynia – wyciskarka jest ponownie gotowa do pracy!