Wielu ekspertów zaleca jedzenie lub picie soku z marchewki tak często, jak to możliwe. Wpływa ona  bowiem bardzo pozytywnie na nasz organizm.

Oto najważniejsze powody, dla których warto zacząć pić ten zdrowy sok:

1. Poprawia odporność wysokie ilości beta-karotenu w marchwi sprawiają, że napój ten jest świetny dla osób, które chcą poprawić lub utrzymać wzrok. Beta-karoten pomaga utrzymać błonę śluzową narządów w odpowiednim stanie, dzięki czemu organizmy chorobotwórcze nie spowodują infekcji.

2. Zapobiega chorobom serca w odniesieniu do punktu pierwszego beta-karoten. Jeśli istnieje ryzyko rozwoju tych chorób, zdecydowanie powinieneś spożywać marchewki lub regularnie pić sok z marchwi.

3. Marchew jest nie tylko bogata w witaminę A, ale także w witaminę K. Witamina ta jest niezbędna, aby pomóc w lepszym i łatwiejszym krzepnięciu krwi.

4. Dla osób, które próbują budować swoje ciało lub utrzymać zdrowie po długim treningu, picie soku z marchwi jest doskonałym dodatkiem do rutyny. Dzięki obecności witaminy K w soku budowanie białka staje się znacznie łatwiejsze. Dodatkowo witamina ta wiąże się z wapniem, który może być minerałem twoich kości. Kiedy witamina K wiąże się z wapniem, złamane kości goją się znacznie szybciej. Marchewki są również bogate w potas, który pomaga poprawić zdrowie kości. 

5. Picie soku z marchwi może pomóc w gojeniu się ran. Wysoka zawartość witaminy C ułatwia gojeniu się ran zewnętrznych, a także problemów z dziąsłami.

6. Marchew jest bogata w karotenoidy. Nauka udowodniła, że ​​ten związek działa jak środek zwalczający raka. Jeśli pijesz więcej soku z marchwi, możesz zmniejszyć ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory, w tym raka jelita grubego, piersi, prostaty i jelita grubego.

7.  Kiedy pijesz sok z marchwi, pomagasz wątrobie prawidłowo wykonywać swoją pracę. Wynika to z faktu, że sam sok oczyszcza ten narząd i umożliwia bezproblemowe uwalnianie toksyn z organizmu. Dlatego regularne spożywanie soku z marchwi może detoksykować wątrobę i chronić organizm przed szkodliwymi toksynami. Sok z marchwi jest bogaty w witaminy i minerały. Dodatkowo szklanka soku z marchwi to około 80 kalorii lub cztery procent zalecanego spożycia kalorii. To sprawia, że ​​sok ten jest doskonałą opcją dla tych, którzy próbują schudnąć.