Posmakować Przeszłość
10 Mar 2015

Posmakować Przeszłość

Chcąc spotkać się ze znajomą poleciałam do Nikaraguny a stamtąd wsiadłam do autobusu.

Autobus dowiózł mnie do dużego miasta niedaleko Nikaraguna zwanego Estelí, miasteczko do którego się wybierałam leżało na jego obrzeżach. Autobusy czasami się tam zatrzymywały ale jeśli nie było innego wyjścia, większość mieszkańców na pieszo pokonywało odległość ok. 16 kilometrów. Ja też innego wyjścia nie miałam.

Południowe słońce grzało bardzo mocno, po trzech godzinach musiałam odpocząć. Na uboczu drogi stał straganik, sprzedawali tam sok, ale tylko ten, który udało im się zakupić w ten dzień. Dnia, w którym tam przechodziłam sprzedawali sok z papai.

Nigdy wcześniej tak naprawdę nie próbowałam soku z papai. Był gęsty, jak posiłek ale chłodny i słodki. Zakochałam się.

Zanim kupiłam wyciskarkę Hurom kupowałam sok z papai i wspominałam ten moment kiedy trafiłam na oazę na obcej ziemi w postaci kramiku z sokami. Teraz mogę wracać do tej chwili kiedy tylko mam na to ochotę. Dzięki wyciskarce Hurom stało się to bardzo proste ponieważ w odróżnieniu do innych wyciskarek Hurom posiada sito do gęstych soków. To sitko daje możliwość wyciskania soków z bardzo miąższowych owoców jak papaja. Miąższ nie blokuje wyciskarki a czyszczenie jest łatwe i przyjemne porównywalne do używania sita do soków klarownych i wyciskania jabłka.

Sito do gęstych soków jest odzwierciedleniem wizji jaką Hurom prezentuje w swoich produktach. Są bardzo dobrze przemyślane oraz pomysłowe, czego nie mogę powiedzieć o innych moich sprzętach domowych. Każdy element z łatwością dopasowuje się do innego nie ma tutaj miejsca na zbędne części, a dzięki sitku do gęstych soków mogę wyciskać miąższowe owoce oraz słodkie ziemniaki a nawet orzechy na mleko orzechowe.

Radzę jednak, żeby jako pierwszy wypróbować sok z papai.

skladniki

Sok z papai

Ten sok składa się tylko z papai, ale z łatwością można połączyć z nim inne tropikalne owoce np. mango i ananas czy łatwiejsze w przygotowaniu np. banany.

Czego będziesz potrzebować: 2 średniej wielkości owoce papai

Papaja zawiera wszystko to, czego oczekujesz od owoców. Wspomaga trawienie, jest pełna witaminy C oraz ma wysoki poziom kwasu foliowego – podstawowego składnika potrzebnego do zdrowego i prawidłowego przebiegu ciąży. Posiadają również dużo potasu i miedzi które wzmacniają naczynia nerwowe oraz narządy sercowe.

Wykonanie: umyj papaję, przekrój na połowę i usuń ziarenka. Pokrój na odpowiednie kawałki, aby zmieściły się do wyciskarki i zacznij wyciskać sok. Taka ilość owocu powinna dostarczyć ok. szklankę soku.

A może Ty masz jakiś sok, który zabiera Cię w podróż do przeszłości? Podziel się swoimi wspomnieniami na naszym Facebook’u Hurom.