SuperTata
22 Jun 2015

SuperTata

Mój tata nigdy nie był fanem zdrowego odżywiania. (Jaki ojciec taka córka?)

Według niego zdrowy posiłek to stek, sos barbecue i ziemniaki, no i może trochę fasolki. Uwielbia pić piwo podczas kiedy mecz, a partię golfa uznaje za ćwiczeni fizyczne (co by się nie przepracował).Szukając tegorocznego prezentu na dzień ojca, myślałam o butach golfowych lub czymś przewiewnym co mógłby nosić podczas upalnych dni, niestety jest już szczęśliwym posiadaczem wszystkich tych rzeczy.

Magazyn Sports Illustrated promował wyciskarkę Hurom jako świetny prezent na dzień ojca, więc tym razem zdecydowałam się spróbować czegoś innego. Zaryzykowałam i kupiłam tacie wyciskarkę Hurom.

Poszłam do taty z nowym nabytkiem – wyciskarką i różnymi owocami i warzywami żeby urządzić wyciskany dzień ojca i córki! Chciałam łatwo przygotować zdrowy sok, bądźmy szczerzy, mój tata nawet nie spojrzy na zbyt skomplikowany przepis. Wyszukałam kilka różnych przepisów i połączyłam je ze sobą tworząc swój własny, moimi składnikami stały się jarmuż, ogórek, jabłka, cytryna i imbir.

Najpierw otworzyliśmy z tatą wyciskarkę Hurom HH, szybko pokazałam mu jak złożyć ją w całość, tata na szczęście pojął to dość szybko, elektronika to jego konik. Super. Trudniejszą częścią było namówienie go do dokładnego umycia i pokrojenia wszystkich składników. Ta część wydała mu się dość żmudna, ale rozmowa ze mną umiliła mu tą pracę.

Teraz zaczyna się zabawa! Zaczęliśmy od soku, któremu daliśmy nazwę SuperTata, nic bardziej pomysłowego nie przyszło mi do głowy (nazwa może się zmienić jeśli wymyślę coś innego).

Na początek do wyciskarki włożyliśmy połowę jabłka ponieważ zawiera dużo wody, co miało na celu przygotowanie jej do pierwszego użycia. Następnie jarmuż ( opinia moja i taty na temat ilości tego produktu w soku jest podzielona dlatego samemu musisz o tym zadecydować), pół ogórka, odrobinę cytryny i imbiru żeby smak był bardziej wyrazisty i ostrzejszy. Przyszedł czas na spróbowanie, nasza pierwsza partia smakowała zbyt……zdrowo, więc dodaliśmy więcej jabłka i cytryny. Mistrzostwo!!!

To było dla nas nowe doświadczenie, tata w końcu zrozumiał, że zdrowe składniki również mogą pysznie smakować, co na pewno zmotywuje go do częstszego używania wyciskarki.