Zabawa + Zdrowie = Hurom
10 Mar 2015

Zabawa + Zdrowie = Hurom

“Ciskaj” powiedział Leo.

Ma 18 miesięcy a w wieku 13 miesięcy zaczął wyciskać pomarańcze ręką. Jego malusieńkie kłykcie na rączkach bieleją, szczęka zaciska się a grubiutkie paluszki wyciskają świeży sok do miseczki. Kiedy już skończy, przelewam zawartość do szklanki (chyba że zdąży wypić prosto z miski zanim to zrobię). Rozcieńczam sok z wodą a on zadowolony z uśmiechem wypija całość. Przez długie miesiące był uzależniony od wyciskania pomarańczy, pomarańcza w rączce oznaczała wyciskanie. Szybko zauważyłam, że robienie własnych soków to najlepszy sposób na wprowadzanie warzyw I owoców do jego diety a tym samym zbudowania podstawy do zdrowego życia.

Teraz, pięć miesięcy później naszym pierwszym przystankiem w kuchni każdego ranka jest wyciskarka Hurom. Leo przyciąga swój stołeczek do blatu i woła „ciskać.” Ta radość kiedy wyciska pomarańcze towarzyszy mu codziennie. Hurom jest bezpieczny dla dzieci (a nawet ciekawskich niemowlaków), nie martwię się więc, że Leo zrobi sobie jakakolwiek krzywdę dotykając np. ostrza – takowe nie istnieje w wyciskarce Hurom. Nie martwię się również, że Leo zrzuci ją na podłogę. Zaprojektowana jest tak, że pomimo pionowej pozycji jest stabilna a przy tym zajmuje mało miejsca na blacie. A najlepsza część? Leo może większość pracy wykonać samemu. Jak już pokroję wszystkie składniki Leo wkłada je do środka, ja tylko przyglądam się z boku. Leo pomaga nawet przy myciu, pulpa jest sucha jak wióry i nie przykleja się do pudełka więc sam może wziąć zawartość i wyrzucić prosto do kosza.

Każda dobra mama zbiera informacje przed dużym zakupem. Opinie o produktach Hurom są świetne a ilość uzyskiwanego soku bardzo duża. Ponieważ dopiero zaczynałam przygodę z piciem soków chciałam kupić wyciskarkę która ma jak najlepsze opinie. Najbardziej jednak zależało mi aby Leo mógł bezpiecznie jej używać. Hurom jest nie tylko bardzo bezpieczny ale też bardzo cichy, bez porównania do innych benderów czy wyciskarek, których używałam. Słuch Leo nie jest narażony na głośne dźwięki a ja mogę wyciskać nawet kiedy śpi.

Pomyślałam, że dzięki wyciskaniu soków nauczę Leo zdrowych nawyków w odżywianiu i dostarczę mu energię, której potrzebuje przy dorastaniu. Hurom nauczył go jeszcze jednej bardzo ważnej rzeczy: samowystarczalności. Cóż może być lepszego dla niemowlaka?

skladniki

Sok BJM: Banan, jabłko i marchewka.

Nasz pierwszy sok jaki wypróbowaliśmy pochodził z książki z przepisami na soki Hurom. Kiedy Leo ma ochotę na ten sok prosi o BJM.

Czego będziesz potrzebować: 2 jabłka, 1 banan, 1 średnia marchewka.

Jeśli to możliwe zawsze używamy produktów Eko. Jabłko w tym przepisie budzi nas do życia a banan i marchewka wspomagają odporność, która jest potrzebna zwłaszcza zimą a wapno zawarte w bananie cudownie wspomaga wzrost i budowę kości Leo.

Wykonanie: Obierz i pokrój banana aby zmieścił się w komorę wsadową. Umyj marchewkę i jabłko zostawiając skórkę, chyba że wolisz obrane. Pokrój jabłko na kawałki i usuń nasiona. Włóż pół jabłka i pół banana do wyciskarki a następnie marchewkę. Następnie dokończ wyciskać banana i jabłko. Zauważyliśmy, że dzięki tej kolejności można wydobyć najwięcej soku.

Powinieniśmy uzyskać 1 szklankę soku plus parę łyczków na próbę dla Twojego maluszka. Smacznego!