ZŁOTY DOTYK MIDASA
13 Mar 2015

ZŁOTY DOTYK MIDASA

Jeśli istnieje jakaś tradycja wśród moich znajomych na pewno jest to letnie grillowanie. Za każdym razem urządzamy grilla u kogoś innego, wszyscy przynoszą ze sobą picie i jedzenie, rozmawiamy i słuchamy ulubionych kawałków (tak żeby sąsiedzi nie narzekali). Przez te wszystkie lata, kolejno dołączali do nas najpierw nasi partnerzy, później narzeczeni a teraz moi znajomi to już mężowie i żony.

Czy to w ogóle ma znaczenie?

No cóż, kiedyś grille bazowały na chipsach, Tyskim i najtańszej kiełbasie smażonej na najmniejszym grillu jaki był dostępny na rynku, teraz to wszystko zamieniło się w domowe dipy, domowe piwo i steki. A jednak, ma znaczenie!

Wraz z małżeństwem przychodzi rodzicielstwo, małe szkraby biegają w około nas, więc piwo nie może wiecznie królować jako jedyny dostępny napój na grillu. Na szczęście, kiedy przyszła moja kolej na zaopatrzenie w napoje – tak, tak pewnie zgadliście- miałam już wyciskarkę Hurom gotową do akcji.

Czytałam kiedyś w Internecie, że (złote) kiwi są zbawienne dla przyszłych mam ponieważ zawierają mnóstwo kwasu foliowego. Pomagają również stymulować hormon wzrostu oraz wspomagają funkcjonowanie mózgu i płuc u małych dzieci.

Zamierzam dodać trochę marchewek i pomarańczy żeby sok był jeszcze zdrowszy.

skladniki

Czego będziesz potrzebować: (na porcję 280ml)

Wyciskarkę wolnoobrotową Hurom
240g pomarańczy
80g złotego kiwi
100g marchewki

Jak zrobić:

  1. Umyj dokładnie marchewki. Obierz pomarańcze I kiwi. Pokrój wszystkie składniki na odpowiednie kawałki.
  2. Przełóż manetkę na pozycję zamkniętą (close/juice) i zacznij wyciskać sok zmieniając owoce.
  3. Kiedy ostatni składnik zostanie włożony do środka, przełóż manetkę na pozycję półotwartą/czyszczenie (half-open/clean) aby pulpa wydostała się na zewnątrz.

** Przy wyciskaniu większej ilości soku (chyba nie nadążyłabym robić po jednej szklance soku na raz) składniki powinny być w tej samej proporcji, wtedy smak się nie zmieni.