Czy masz trudności z przespaniem nocy?

Jeżeli Twoja odpowiedzieć brzmi twierdząca, to mamy dla Ciebie przepis na pyszny sok.  

Minerały i olejek eteryczny z soku z selera mają wpływ na układ sensoryczny organizmu, co pomaga w walce z zaburzeniami snu. Seler posiada najwięcej fosforu wśród warzyw korzeniowych, dużo wapnia, potasu i cynku, a także magnez i żelazo.

Szparagi zawarte w soku  zawierają 93% wody, co czyni je odpowiednim napojem dla dobrego samopoczucia. Jest również bogaty w witaminy A, C, K i E. Zawiera błonnik oraz kwas foliowy.

Ogórek pomaga zwalczyć stres co zapewnia dobry sen. Witaminy z grupy B są znane ze swoich właściwości pomocnych w łagodzeniu stanów lękowych oraz reakcji psychicznych i emocjonalnych prowadzących do stresu. Poza tym ma świetny wpływ na skórę.

Imbir oprócz korzyści detoksykacyjnych uważany jest również  za stały środek moczopędny. Działa uspokajająco na nasz organizm, co powoduje lepszy sen i  odpoczynek.

 

Składniki:

5 szparagów

3 łodygi selera

1 ogórek

1 cytryna

2 zielone jabłko

1 kawałek korzenia imbiru

Przygotowanie:

1. Zanurz szparagi w wodzie przez co najmniej 5 minut.

2. Pokrój składniki na cząstki.

3. Zamontuj w wyciskarce wolnoobrotowej sito so soków klarownych, włącz urządzenie i wyciskaj naprzemiennie sok ze wszystkich składników.

 

Wypij od razu po przygotowaniu. Najlepsze efekty przynosi sok wypity zaraz po obiedzie.  Czeka Cię spokojnie przespana noc!