Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H-AA zdobywa uznanie użytkowników!
04 Aug 2018

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H-AA zdobywa uznanie użytkowników!

Hurom H-AA to technologia na najwyższym poziomie w trosce o zdrowie, dobre samopoczucie i najlepszy smak.

Hurom dzięki swojemu Centrum Innowacji nieustannie dąży do podnoszenia standardów w produkcji wyciskarek wolnoobrotowych. Ponadto wychodzi naprzeciw potrzebom swoich klientów i dostarcza coraz nowszych rozwiązań technologicznych, które ułatwiają i uprzyjemniają pracę z wyciskarką. Warto więc wspomnieć o jednym z takich wynalazków. Został on wymyślony i w całości opracowany przez firmę Hurom i z tego też powodu mógł zostać opatentowany. Mowa tu o specjalnej manetce do regulacji gęstości soku. Umieszczona jest na obudowie urządzenia i pozwala bez jego rozkręcania w szybki i wygodny sposób regulować gęstość soku. Nie ma już potrzeby rozkręcania całej wyciskarki i zamiany sita tylko po to, aby sok był bardziej klarowny lub też zawierał więcej miąższu. Dzięki manetce każdy użytkownik może szybko i łatwo dostosować gęstość soku do swoich upodobań i to wszystko w trakcie wyciskania. Jest to element wyposażenia godny szczególnej uwagi, gdyż nie posiada go żaden inny producent na świecie.

Dodatkowo wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H-AA może poszczycić się niesłychaną dokładnością wyciskania. Dzięki odpowiednio wyprofilowanemu wałkowi ślimakowemu i najlepszym na rynku sitom, w warzywach i owocach nie zostaje ani odrobina soku. Całość zostaje możliwie najdokładniej wyciśnięta a pulpa powstała po wyciśnięciu składników soku jest niemal sucha jak wiór. Oprócz tego wykonywanie własnych mieszanek sokowych dzięki wyciskarce Hurom H-AA jest nadzwyczaj łatwe i przyjemne. Nie musimy wyciskać każdego składnika osobno, zmieniać pojemników lub kłopotać się z mieszaniem pojedynczych soków, które następnie i tak się rozwarstwią z powodu zbyt dużego natlenienia.

W wyciskarce wolnoobrotowej Hurom H-AA wałek ślimakowy i koszyk ze szczotkami obracają się z różną, niezależną od siebie prędkością. Wałek pracuje z prędkością 43 obrotów na minutę, co jest najniższym wynikiem na rynku, natomiast szczotki osiągają jedynie 17 obrotów na minutę. Czemu taka prędkość i dlaczego to takie ważne? Ponieważ dzięki zastosowaniu tych niezależnych prędkości i trybów obrotów otrzymywany sok może zostać dokładnie wymieszany, jednak z odpowiednią delikatnością. Jest to o tyle ważne, że przez takie delikatne mieszanie soku miąższ nie opada na dno i jest równomiernie zawieszony w całym soku. Dodatkowo sok nie napowietrza się nadmiernie, jak na przykład w blenderze kielichowym czy sokowirówce. Mniejsze napowietrzenie natomiast daje przedłużoną świeżość soku. Tak przygotowany napój będzie świeży do 48 godzin po jego przygotowaniu, o ile tylko będzie przechowywany w lodówce. W tym czasie nie rozwarstwi się, nie spieni i nie straci właściwości smakowych, ani też zdrowotnych.

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H-AA to również najbogatsze wyposażenie na rynku. W zestawie otrzymujemy bowiem:

  • sito do soków klarowanych,
  • sito do gęstych soków,
  • przystawkę do lodów,
  • formę do tofu
  • stojak na akcesoria

A oprócz tego mamy również manetkę, która pozwala łatwo i szybko regulować gęstość soków. Jeśli kogoś zdziwiła dodatkowa przystawka do lodów, to spieszymy z wyjaśnieniem. Otóż wyciskarka Hurom H-AA nadaje się doskonale do przygotowywania przepysznych i zdrowych, domowych sorbetów. To idealne rozwiązanie na upalne dni. Opcja ta stała się możliwa dzięki uruchomieniu w wyciskarce Hurom H-AA funkcji mielenia. To jednak nie koniec udogodnień i praktycznych rozwiązań zastosowanych w tym urządzeniu. Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H-AA posiada także funkcję mielenia. Do tej pory była ona dostępna jedynie w wolnoobrotowych wyciskarkach poziomych. Teraz zastosowana jest również w pionowej wyciskarce Hurom H-AA. A oprócz tego urządzenie to charakteryzuje się także ułatwionym systemem czyszczenia.

 

 

Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że Hurom H-AA jest wyciskarką samoczyszczącą się.Oczywiście można całość wyciskarki rozmontować i umyć każdy element z osobna pod bieżącą wodą. Jednak nie jest to konieczność, gdyż inna z opcji zakłada uruchomienie urządzenia i nalanie do misy 500 ml wody. Woda przepłucze dokładnie wszystkie elementy wałka ślimakowego i sit, szczotki wyczyszczą dno misy a na koniec wystarczy odkręcić korek niekapek, by wszystkie pozostałości zostały usunięte wraz z wodą. Urządzenie pozostanie czyste bez najmniejszego wysiłku użytkownika.


Ważną częścią składową urządzeń marki Hurom, a tym samym również wyciskarki wolnoobrotowej H-AA, jest bezpieczeństwo.Niektórzy producenci dla ułatwienia urządzeniu pracy stosują poprzeczne noże przy wlocie, zaraz przed wałkiem ślimakowym. Jest to dość wygodne rozwiązanie, gdyż dzięki temu unika się zacinania produktów i wszystkie bez problemu przechodzą w głąb urządzenia. Jednak noże w urządzeniach Hurom są wykluczone. Po pierwsze, ze względu na to, że sprzeczne byłoby to z filozofią imitacji ręcznego wyciskania, której Hurom jest wierny niemal od początku istnienia. Po drugie natomiast noże stwarzają pewne zagrożenie dla bezpieczeństwa, zarówno najmniejszych użytkowników, jak i dorosłych, którzy wyciskarkę demontują w celu wyczyszczenia. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, marka Hurom nie podąża za trendem ciągłego powiększania otworu wlotowego. Dodatkowo mogłoby się wydawać, że moc silnika na poziomie 150W okaże się niewystarczająca. Nic bardziej mylnego. Moc ta jest całkowicie odpowiednia, aby utrzymać niską prędkość obrotów wałka i koszyczka ze szczotkami. Ponadto moc ta jest dobrana w ten sposób nie bez powodu. Wystarczająco wysoka, by zapewnić efektywną pracę, jednak na tyle niska, że w razie zacięcia się jakiegoś produktu na wałku urządzenie po prostu się zatrzyma zamiast spalić silnik lub mielić do oporu, aż delikatniejsze elementy połamią się bezpowrotnie. Ponadto mniejsza moc silnika to też dużo cichsza praca. W kwestii bezpieczeństwa warto wspomnieć również o materiale wykorzystanym do jej produkcji. Jest to najwyższej jakości tworzywo sztuczne- ULTEM, który nie wchodzi w reakcję z produktami spożywczymi i kwasami oraz jest pozbawiony szkodliwych bisfenoli a więc jest BPA Free. Tym samym jest szczególnie bezpieczny dla zdrowia. Nic nie jest tu pozostawione przypadkowi a każdy pojedynczy element wyciskarki H-AA został dokładnie przemyślany.


Jeśli wysoka funkcjonalność i szeroka gama dodatków to dla was za mało, mamy jeszcze coś w zanadrzu. Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H-AA to nie tylko najlepsze soki i największa wydajność pracy, ale także doskonały wygląd. Zadbano tu o najlepszy design. Wyciskarka Hurom jest nie tylko piękna ze względu na swoje eleganckie linie, ale także z powodu możliwości wyboru spośród aż pięciu wersji kolorystycznych. Producent przygotował urządzenie w kolorze czarnym, szarym, złotym różu, białym i w barwie wina. Każdy z kolorów jest elegancki i dodaje stylu temu wspaniałemu urządzeniu. Tak szeroki wybór został zaproponowany klientom, aby wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H-AA mogła bez problemu wpasować się w każde, nawet najbardziej stylowe wnętrze.