Wyciskarka wolnoobrotowa - nowoczesna technologia pomaga zdrowiej żyć

Według zaleceń, podstawą codziennego żywienia powinny być warzywa i owoce, najlepiej w postaci surowej. Wyciskarka wolnoobrotowa do soków jest idealnym narzędziem do pozyskania życiodajnej esencji pełnej błonnika, enzymów, witamin i soli mineralnych. Wyciskarka wolnoobrotowa coraz częściej pojawia się w naszej świadomości jako zgrabne i praktyczne urządzenie, które codziennie pomaga w utrzymaniu zdrowej i zbilansowanej diety. Producenci, tacy jak Hurom, od ponad 40 lat doskonalą swoją technologię aby jak najlepiej i jak najwygodniej wydobywać pożywny ekstrakt z natury.

Wyciskanie soków z owoców i warzyw za pomocą wyciskarki wolnoobrotowej ma znacznie więcej korzyści niż w przypadku miksowania ich w sokowirówce. Sposób, w jaki otrzymujemy sok z wyciskarki wolnoobrotowej jest wynikiem wieloletnich badań i doświadczeń. Dzisiejsze wyciskarki do soków w niczym nie przypominają dawnych, topornych sokowirówek. Mają elegancki wygląd, są ciche, łatwe w czyszczeniu, skuteczne i często samoobsługowe. Właśnie taka jest wyciskarka wolnoobrotowa Hurom. W odróżnieniu od sokowirówki wyciskarka wolnoobrotowa do soków wykorzystuje wysoką siłę nacisku i niskie obroty aby wydobyć sok o naturalnej, przyjemnej konsystencji oraz pełni smaku. Jednak najważniejsze jest to, że napoje przygotowywane w wyciskarce wolnoobrotowej Hurom na bazie owoców, warzyw, roślin i orzechów zachowują wszystkie najważniejsze składniki odżywcze.

Wyciskarka wolnoobrotowa – przepisy na potrawy i napoje

Ze względu na olbrzymie możliwości wyciskarki wolnoobrotowej przepisy na napoje są nieograniczone. Powstają opasłe księgi soków pełne inspirujących pomysłów i ciekawych połączeń smakowych. Nawet w internecie, wpisując hasło „wyciskarka wolnoobrotowa przepisy” otrzymamy kilkadziesiąt odpowiedzi. Producenci wyprzedzają się w znajdywaniu nowych rozwiązań technologicznych aby ułatwić i usprawnić wyciskanie soków w domu. Faktem jest, że firmą, która jako pierwsza wprowadziła na światowy rynek wyciskarkę wolnoobrotową jest Hurom.

Opinie o wyciskarce wolnoobrotowej Hurom

Każda wyciskarka wolnoobrotowa do soków Hurom ma rzesze zwolenników na całym świecie. Dowodem ich zadowolenia są pozytywne opinie na temat każdej wyciskarki wolnoobrotowej ukoronowane licznymi nagrodami zdobywanymi w prestiżowych konkursach, takich jak „Good Design”, „KitchenInnovation of the Year®” i „iF Design Award”.

Słów kilka o Wyciskarce wolnoobrotowej i zdrowiu

Czy wiedziałeś, że dobroczynne składniki zawarte w warzywach i owocach, wchłaniane są przez nasz organizm cztery razy szybciej, jeśli spożywa się je w formie płynnej?

Świeżo wyciskany sok to doskonały sposób na dostarczenie codziennej dawki witamin i mikroelementów, niezbędnych dla zachowania zdrowia i witalności! W czym tkwi sekret wyciskarek Hurom?

Sama natura w szklance soku

Podstawą zdrowej i zbilansowanej diety są świeże, nieprzetworzone składniki. Soki z warzyw i owoców nie tylko wyśmienicie smakują, ale przede wszystkim w naturalny sposób uzupełniają nasz jadłospis o najważniejsze składniki odżywcze. Warto zatem zadbać o to, aby urządzenie, którego używamy do wyciskania, pozwoliło wydobyć z nich maksimum wartości odżywczych i dobroczynnych właściwości. A z tym poradzi sobie tylko wysokiej jakości wyciskarka! Czym właściwie różni się od zwykłej sokowirówki i dlaczego sok uzyskany za jej pomocą jest zdrowszy?

Serce każdej wyciskarki

Sercem wolnoobrotowych wyciskarek Hurom jest innowacyjny wałek ślimakowy, który zamiast siekać, powoli miażdży składniki nie uszkadzając ich delikatnej struktury komórkowej. Dzięki wolnym obrotom możemy uzyskać pyszny i zdrowy sok nie tylko z tradycyjnych owoców i warzyw, ale również roślin liściastych, ziół, kiełków oraz trawy pszenicznej! Sok, oprócz wartości odżywczych, zachowuje nasyconą barwę oraz naturalną gęstość. Dodatkowo, koktajl podczas przygotowywanie nie nagrzewa się, a do jego wnętrza nie dostaje się duża ilość powietrza. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ podwyższona temperatura oraz obecność cząsteczek tlenu, powodują szybszą degradację witamin i mikroelementów zawartych w soku. Dzięki wyciskarkom Hurom masz pewność, że przygotowany napój będzie naturalnie zdrowy i bogaty w moc składników odżywczych!

Kiedy już podjęliśmy decyzję o wyborze wyciskarki do soków, czas zastanowić się, który z modeli będzie odpowiadał nam najlepiej i sprawi, że regularne wyciskanie soków będzie prawdziwą przyjemnością! Na rynku mamy obecnie szeroki wybór wyciskarek o różnorodnych funkcjach, budowie, czy kolorystyce, dlatego warto dokładnie przemyśleć każdą z kwestii przed zakupem.

Podział wyciskarek

Podstawowy podział wyciskarek Hurom opiera się o konstrukcję mechanizmu wyciskania oraz sposób jego umiejscowienia. Możemy zatem wyróżnić wyciskarki z jednym lub dwoma wałkami ślimakowymi, rozmieszczonymi poziomo bądź pionowo. Wszystkie pracują w oparciu o wspomnianą wcześniej innowacyjną technologię wolnoobrotowego wyciskania SST (z angielskiego Slow Squeezing Technology). Wałek ślimakowy w zależności od wybranego modelu, obraca się z prędkością od 40 do 120 obrotów na minutę, pozwalając uzyskać znacznie większą ilość soku niż sokowirówki, oszczędzając jednocześnie energię.

Wyciskarki wolnoobrotowe pionowe

Wyciskarki pionowe, to urządzenia wyglądem przypominające nieco tradycyjne sokowirówki. Mają stosunkowo małe wymiary, dlatego doskonale sprawdzą się w niewielkich kuchniach.

Niektóre modele np. Hurom HH2G, posiadają niezwykle przydatną funkcję „przepłukiwania na biegu”, dzięki której możemy przygotowywać bezpośrednio po sobie soki warzywne i owocowe, bez ryzyka pomieszania się smaków i aromatów.

Wyciskarki wolnoobrotowe poziome

Wyciskarki poziome to z kolei urządzenia niezwykle wielofunkcyjne. Dzięki nim wyciśniemy sok niemal z każdego składnika, który przyjdzie nam do głowy! Ale nie tylko. Dodatkowe przystawki pozwolą przygotować również musy, puree, smoothies, posiłki dla dzieci, przeciery, domowe lody, a nawet makaron!

Wieloletnie doświadczenie i systematyczna praca nad wprowadzaniem przydatnych funkcji i rozwiązań technologicznych doprowadziły do pojawienia się zupełnie nowej generacji wyciskarek Hurom – innowacyjnej serii Alpha, które z jeszcze większą precyzją i wydajnością wyciskają sok z owoców, warzyw, roślin liściastych, a nawet orzechów czy fasoli.

Zatem tradycyjna sokowirówka, czy wolnoobrotowa wyciskarka?

Bez wątpienia wyciskarka! Regularne spożywanie własnoręcznie przygotowanych koktajli owocowo-warzywnych ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Warto więc postawić na urządzenie, które zapewni nam najwyższą jakość i wartość odżywczą wyciskanego soku. Wybór modelu i dodatkowych akcesoriów należy do nas!

 

Być może zainteresuje Cię...

hurom-h200
Hurom H100
HUROM H200 ALL IN ONE - WOLNOOBROTOWA WYCISKARKA DO SOKÓW
HUROM H100S - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY
HUROM H100 - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY