Czy soki są dobrym źródłem energii?
13 Jan 2016

Czy soki są dobrym źródłem energii?

Picie świeżo wyciskanych soków przynosi wiele korzyści, między innymi przyspiesza utratę wagi, chroni przed chorobami, dodatkowo soki są pyszne i bardzo zdrowe. Jednak niewiele osób wie, że świeże soki są wspaniałym źródłem energii. Na pewno zastanawiasz się czy nie jest to tzw „ściema,” w jaki sposób sok może dodać energii? Przeczytaj poniższy tekst a dowiesz się kilku zabawnych faktów, które zachęcą Cię do wyciskania soków.

Skąd ta energia?
Z pewnością wiesz, że spożywanie warzyw liściastych jest bardzo dobrym sposobem na wzrost energii. Jednak trudno jest spożyć wystarczającą ilość warzyw aby odczuć jej przypływ.
Pijąc zielone soki Twój organizm jest w stanie przyswoić i przetrawić większą ilość warzyw liściastych co dla Ciebie oznacza więcej energii do działania.
Ponieważ w formie soku przeżuwanie nie jest konieczne, organizm o wiele szybciej wchłania witaminy, minerały a zatem energię.

Świeże soki nawadniają
Pijąc soki regularnie dostarczasz swojemu organizmowi zwiększoną dawkę płynów od których zależy poziom energii. Większe nawodnienie organizmu oznacza więcej energii do działania.

Zadbaj o dobry sen
Wiele osób, które spożywa soki energetyzujące zauważyło, że „skutkiem ubocznym” takiej terapii jest spokojny i nieprzerwany sen nocny. Nie do końca wiemy dlaczego tak się dzieje, jednak niepodważalnym jest fakt, że dobrze przespana noc pozytywnie wpływa na ilość energii.

Potrzebujesz większego kopa energetycznego?
Jeśli pomimo spożywania soków nie czujesz przypływu energii, może to oznaczać, że pijesz zbyt mało. Zwiększ ilość do 2-3 szklanek dziennie i staraj się przestrzegać zasady 80/20 – 80 procent soku powinny stanowić warzywa a tylko 20% owoce.

Dbaj o siebie, staraj się przesypiać co najmniej 7 do 9 godzin w ciągu nocy i nie rezygnuj z wody, pij 6-8 szklanek dziennie.

Soki mogą mieć ogromny wpływ na poziom energii w połączeniu ze zdrową dietą oraz aktywnym stylem życia. Wypróbuj juz dziś nasz przepis na pyszny sok energetyzujący i poczuj przypływ dobrej energii.


Więcej informacji znajdziesz tutaj –> Soki Hurom 
Wybierz wyciskarkę wolnoobrotową –> Wyciskarki wolnoobrotowe Hurom