Mniej utlenienia = więcej odżywienia
13 May 2015

Mniej utlenienia = więcej odżywienia

Naukowcy co jakiś czas zasypują nas informacjami na temat korzyści płynących z picia świeżych soków, przedstawiamy kilka przełomowych faktów, które pozbawią Cię obaw przed piciem soków i napełnią wiedzą na temat dobrodziejstw płynących z użytkowania wyciskarki Hurom.

Co oznacza niższy poziom utlenienia w Twoim świeżo wyciśniętym soku?

 • Utlenianie to interakcja pomiędzy molekułami tlenu i każdą inną substancją z którą mają one styczność jak np. świeży sok. Proces utleniania zmniejsza jakość substancji odżywczych w sokach.
 • Niektóre wyciskarki produkują soki o wyższym stopniu utlenienia, co w praktyce oznacza wyższy wskaźnik separacji – oddzielania się składników. Świeżo wyciśnięty sok pochodzący z wyciskarki Hurom posiada niższy stopień utlenienia i separacji co oznacza więcej kolorów, dłuższy okres przydatności do spożycia i pyszniejszą szklankę świeżego soku!

Roślinne składniki odżywcze, jakie mają znaczenie?

 • Znajdujące się w roślinach składniki odżywcze chronią je przed zarazkami, owadami, i innymi zagrożeniami. Działają również leczniczo na nasze ciało zapobiegając różnym chorobom i wspomagając utrzymanie go w świetnej formie. Nowe badania udowadniają, że roślinne składniki odżywcze są kluczowe dla zdrowia naszego organizmu.
 • W roślinach znajduje się ponad 8,000 różnych składników odżywczych, które działają przeciwutleniająco, przeciwzapalnie i ułatwiają pracę wątroby.
 • Posiłki bogate w składniki roślinne są bardzo zdrowe i kolorowe, weźmy na przykład jagody, jeżyny, czerwona kapusta, marchewki, kabaczki, melony, szpinak, jarmuż, czosnek, oraz różne odmiany pora. Nie wszystkie dostępne na rynku wyciskarki potrafią wydobyć wysokiej jakości soki z warzyw liściastych jak np. jarmuż a wyciskarka Hurom tak!

Antocyjany. Kolejny powód aby pić jagody.

 • Pełny antyoksydantów antocyjanin od dawna używany jest jako lek na nadciśnienie, zaburzenia nerek, czerwonkę, rozwolnienie, infekcje układu moczowego a nawet powszechne przeziębienie.
 • W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi na infekcje spowodowane przez wolne rodniki – pomyśl o zanieczyszczeniach w naszym codziennym życiu jak toksyny w powietrzu, wodzie i pożywieniu, które zbyt długo pozostawało na słońcu. Antocyjaniny chronią organizm przed niszczącym wpływem wolnych rodników i naprawiają to, co zdążyły już zniszczyć
 • Jagody to owoce, które łatwo się zamraża, dlatego nawet poza sezonem można korzystać z ich dobrodziejstwa wypijając szklankę soku.

Flawonoidy, pijmy do dna!

 • Owoce i warzywa ( jak również wino i herbata) są źródłem flawonoidów.
 • Flawonoidy posiadają właściwości antyutleniające i wychwytujące wolne rodniki, wspomagają również walkę z chorobą wieńcową serca, rakiem i astmą.
 • Flawonoidy występują w wielu różnych odmianach włączając, teraz już znajome, antocyjany.

Zapamiętaj! Twoją wyciskarkę Hurom zaprojektowano aby wydobywać jeszcze więcej dobrodziejstw z surowych warzyw i owoców a zatem dostarczyć więcej korzystnych i zdrowych substancji Twojemu organizmowi.