Picie soków sposobem na utratę wagi
04 Nov 2015

Picie soków sposobem na utratę wagi

Czy to naprawdę jest skuteczne?
Każdy, kto choć raz próbował zrzucić kilka zbędnych kilogramów, w ferworze poszukiwania najskuteczniejszej diety, natknął się na temat odchudzania sokami. Jeśli również należysz do tych osób, jednak na co dzień szerokim łukiem omijasz półki z warzywami i owocami, oraz sceptycznie poodchodzisz do takiego rodzaju terapii zastanawiając się czy warto spróbować, ten artykuł jest dla Ciebie. Mamy nadzieję, że uda nam się przekonać Cię do odchudzającego picia soków ponieważ to naprawdę działa!

Dodatkowe wsparcie
Picie soków to świetny sposób na zaopatrzenie organizmu w odpowiednią ilość substancji odżywczych, jednak nie powinno się całkowicie rezygnować z tradycyjnego jedzenia owoców i warzyw, dlatego zalecamy aby codziennie spożyć co najmniej 2 owoce oraz 4 warzywa. Nie namawiamy do jedzenia samych warzyw, ponieważ mamy świadomość, iż nie każdy za tym przepada, proponujemy aby warzywa dodawać i mieszać z innymi posiłkami, wtedy smak nie będzie tak wyrazisty (jeśli to jest powodem niechęci do warzyw).

Zrób to dobrze
Jeśli przekonaliśmy Cię już do skuteczności sokoterapii odchudzającej, teraz na pewno zastanawiasz się w jaki sposób wyciskać sok aby nie utracić ważnych substancji odżywczych. Przede wszystkim nie należy wyrzucać miąższu ponieważ to w nim znajduje się najwięcej błonnika – substancji która pełni istotną rolę w procesie zdrowego trawienia. Dlatego po oddzieleniu miąższu można go wymieszać z wyciśniętym sokiem lub też dodać do różnego rodzaju posiłków. Miąższ smakuje zwłaszcza dobrze w połączeniu z ryżem, makaronem lub jako dodatek do deserów.

Odchudź siebie a nie swój portfel
Nie tylko wiara w skuteczność sokoterapii ale również cena wyciskarki może stać na przeszkodzie do szczupłej sylwetki. Jeśli (z różnych powodów) nie masz możliwości zakupu wyciskarki do soków, na początek możesz zacząć od blendera, nie jest to najlepsza opcja ale może przez jakiś czas zastąpić wyciskarkę. Podczas siekania produktów w blenderze miąższ nie zostaje oddzielony się od soku dlatego uzyskany „sok” a raczej koktajl jest gęsty a po wypiciu istnieje większe prawdopodobieństwo odczucia wzdęć ze względu na dużą zawartość miąższu.

Nie wszystkie wyciskarki wolnoobrotowe kosztują fortunę, warto poszukać takiej, która spełni wszystkie wymagania a przy tym nie zrujnuje budżetu domowego. Istnieje szeroki wybór wyciskarek wolnoobrotowych w różnych cenach zaczynających się już od około 300 zł, jednak zalecamy aby w miarę możliwości zainwestować w wyciskarkę o dużo wyższej jakości, pamiętajmy, że jest to inwestycja na lata. Wyciskarki Hurom dostępne są w różnych wariantach cenowych a ich jakość oraz wydajność jest niekwestionowana.

Zrównoważona dieta
Pijąc świeże soki skutecznie pozbędziesz się zbędnych kilogramów, jednak soki nie mogą być traktowane jako jedyne źródło energii oraz substancji odżywczych. Do prawidłowego funkcjonowania organizm potrzebuje zróżnicowanych posiłków, w których zawarte są witaminy, minerały i proteiny potrzebne do utrzymania odpowiedniej masy mięśniowej. Dodatkowo, oprócz picia soków oraz odpowiedniej diety należy regularnie wykonywać ćwiczenia fizyczne, tylko wtedy możesz spodziewać się najlepszych efektów. Ci, którzy stosują już sokoterapię odchudzającą przekonali się już o jej efektywności, mamy nadzieję, że Ty również dołączysz do ich grona. A w międzyczasie polecamy nasze przepisy na pyszne soki wspomagające utratę wagi.