Przewodnik zakupu wyciskarek wolnoobrotowych - znajdź właściwy model
06 Dec 2015

Przewodnik zakupu wyciskarek wolnoobrotowych - znajdź właściwy model

Zakup odpowiedniej wyciskarki do soków, która spełni wszystkie Twoje oczekiwania jest trudnym zadaniem, wybór, jakiego dokonasz będzie miał wpływ na wiele czynników, między innymi na jakość i ilość uzyskiwanego soku, na koszty użytkowania oraz na funkcjonalność i wszechstronność (na pewno chcesz aby wybór składników z których można wydobyć sok był jak największy). Stając po raz pierwszy przed wyborem wyciskarki wolnoobrotowej możemy poczuć się przytłoczeni ilością informacji, dlatego aby ułatwić zakup przygotowaliśmy przewodnik zakupu, który uwzględnia wszystkie najważniejsze parametry, jakie należy wziąć pod uwagę.

Wydajność
Pierwszą rzeczą, jaką należy uwzględnić jest wydajność wyciskarki. Popularne sokowirówki działają na zasadzie szybkoobrotowych metalowych ostrzy, które oddzielają sok od miąższu. Sok uzyskiwany w ten sposób jest gęstszy, ilość jest zdecydowanie mniejsza a miąższ bardziej mokry . Wyciskarki wolnoobrotowe działają w zupełnie inny sposób, miażdżąc składniki wydobywają z nich największą możliwą ilość soku a wypychana na zewnątrz pulpa jest sucha dlatego jest to bardziej wydajny sposób na wyciskanie świeżych soków.

Lepsze jakościowo wyciskarki wolnoobrotowe wydobywają nieporównywalnie większą ilość soku, dlatego są oszczędniejsze w użytkowaniu ponieważ wyższa cena zakupu zostaje zrekompensowana niższymi długoterminowymi kosztami użytkowania

Wartość odżywcza
Kolejnym, bardzo ważnym aspektem jest jakość uzyskanego soku czyli wartość odżywcza. Owoce oraz warzywa zawierają substancje odżywcze oraz enzymy, które pod wpływem wysokiej temperatury ulegają szybkiej degradacji. Szybkoobrotowe ostrza w sokowirówkach doprowadzają do wzrostu temperatury, dlatego wartość odżywcza soku jest nieporównywalnie mniejsza. W wyciskarkach wolnoobrotowych, ze względu na brak ostrzy, nie dochodzi do wzrostu temperatury dlatego substancje odżywcze oraz enzymy zawarte w soku nie ulegają zniszczeniu. Dodatkowym atutem jest dłuższa przydatność do spożycia, warto jednak pamiętać, iż najkorzystniej jest aby wypić sok od razu po wyciśnięciu w przeciągu pierwszych 24-48 godzin.

Komfort użytkowania
Komfort oraz łatwość użytkowania są często decydującymi o zakupie parametrami, użytkowanie mało skomplikowanej w obsłudze wyciskarki wolnoobrotowej będzie na pewno przyjemniejsze. Między innymi sposób w jaki wyciskarka oddziela miąższ od soku decyduje o sprawności w obsłudze. W urządzeniach, które gromadzą miąższ wewnątrz co jakiś czas należy opróżniać pojemnik, co wydłuża czas pracy dlatego radzimy aby szukać wyciskarek, które wypychają miąższ na zewnątrz i nie wymagają ciągłego opróżniania pojemnika. Dodatkowym ułatwieniem jest duży otwór wsadowy, dzięki któremu przygotowywanie składników stanie się dużo sprawniejsze.

Dodatkowe funkcje
Warto zastanowić się, czy wyciskarka będzie służyła nam tylko do produkcji soków czy również do innych potraw. Niektóre wyciskarki wolnoobrotowe posiadają funkcje dzięki którym przygotujesz np. mleko roślinne lub dania dla niemowląt. Dzięki swojej wielofunkcjonalności wyciskarki wolnoobrotowe są doskonałym urządzeniem w które warto zainwestować.

Mamy nadzieję, że informacje zawarte w naszym przewodniku pomogą Ci w zakupie wyciskarki wolnoobrotowej. Wybór zależy od indywidualnych potrzeb i oczekiwań dlatego przed zakupem warto dokładnie przemyśleć wszystkie opcje.


Tutaj dowiesz się więcej o wyciskarkach wolnoobrotowych
Jeśli zdecydowałeś się na zakup wyciskarki wolnoobrotowej, odwiedź nasz sklep już dziś!