Sok pielęgnujący skórę
13 Nov 2015

Sok pielęgnujący skórę

Skóra, a przede wszystkim skóra twarzy jest naszą wizytówką, ludzie na całym świecie w różnorodny sposób starają się aby wyglądała zdrowiej, młodziej oraz bardziej promiennie. Producenci produktów do pielęgnacji skóry zapewniają o ich skuteczności, jednak tak naprawdę ich działanie jest uzależnione od rodzaju skóry oraz metody pielęgnacji. Ceny produktów pielęgnacyjnych wąchają się od 10zł do nawet kilku tysięcy zł, ponieważ te najdroższe uważane są za najbardziej skuteczne nie każdy może sobie na nie pozwolić.

Jednym z naturalnych sposobów na pielęgnację skóry jest picie świeżo wyciskanych soków. Wiele osób nie wieży w skuteczność tej metody zastanawiając się w jaki sposób to działa? Czy ta metoda naprawdę poprawi wygląd mojej skóry? Czy będę wyglądać młodziej i zdrowiej? Zapewniamy, że warto spróbować, istnieje wiele nieodpartych dowodów wskazujących na korzystne działanie soków na kondycję i wygląd skóry, warto przy tym pamiętać, iż zdrowie, nie tylko skóry ale również całego organizmu zależy od dobrze zbilansowanej diety.

Z naukowego punktu widzenia
Budowa oraz funkcjonowanie skóry jest już powszechnie znane, naukowcy dawno odkryli, że potrafi się zregenerować, wydzielać pot i wodę, oraz wchłaniać światło i powietrze. Natomiast jest jedno pytanie które nadal pozostaje zagadką, czy skóra oddycha? Naukowcy badający ten organ wciąż szukają odpowiedzi, niemniej jednak wiadomo, iż skóra jest naturalną barierą, która chroni organizm poprzez wchłanianie korzystnych substancji oraz wydalanie szkodliwych.

Jednym z wielu powodów złej kondycji skóry jest nieprawidłowe odżywianie oraz spożywanie zbyt dużej ilości przetworzonych produktów.

W nieprzetworzonych, surowych produktach znajduje się wiele substancji odżywczych wpływający na ogólny, dobry stan zdrowia, jednak ludzie dużo częściej spożywają przetworzone pożywienie. Niestety gotowanie, smażenie oraz inne metody przetwarzania niszczą te drogocenne składniki, a brak witamin prowadzi do powstawania różnych problemów skórnych min. suchości czy bladego koloru.

Dlaczego warto pić świeże soki?
W przeciwieństwie do przetworzonych produktów soki wyciskane z surowych owoców i warzyw zawierają najpotrzebniejsze witaminy i minerały, które wpływają na korzystny wygląd skóry dlatego picie świeżo wyciskanych soków jest skuteczną metodą pielęgnacyjną skóry. Ale to nie wszystko, każdy składnik w odmienny sposób wpływa na skórę.

  • Marchewki poprawiają strukrturę i koloryt skóry oraz dodają naturalnego blasku.
  • Seler naciowy jako naturalny środek oczyszczający, dzięki zawartości krzemionki sprawia, że paznokcie oraz skóra wyglądają zdrowiej oraz są bardziej elastyczne.
  • Ogórki tak jak seler, zawierają duże ilości krzemionki, działają wzmacniająco oraz wygładzająco, ale przede wszystkim świetnie nawadniają skórę.
  • Imbir działa oczyszczająco oraz wspomaga cyrkulację naczyń krwionośnych skóry.
  • Jabłka chronią skórę przed nadmiernym wiotczeniem oraz zwisaniem, natomiast pomarańcze wzmacniają zewnętrzne powłoki skórne oraz wspomagają przepływ krwi.

Soki sklepowe – dlaczego nie?
Głównym powodem jest proces przetwarzania tych soków, który niszczy większość substancji odżywczych, kolejny powód to zawartość niepotrzebnych dodatków takich jak cukier oraz wzmacniacze smaku, które poprawiają wygląd oraz smak soku. Najskuteczniejszą oraz najbezpieczniejszą metodą na poprawę kondycji skóry będzie picie soków świeżo wyciskanych w domu.

Spożywanie świeżo wyciskanych soków to sposób nie tylko na poprawę wyglądu skóry ale również na oczyszczenie organizmu z toksyn, szybszą utratę wagi, dodatkowy zastrzyk energii. Zacznij już dziś, eksperymentuj i mieszaj różne składniki to naprawdę pyszna zabawa a efektem ubocznym będzie poprawa zdrowia i wyglądu. Czego chcieć więcej!