Wyciskanie soków zimą: Które warzywa i owoce będą najlepsze?
07 Jan 2016

Wyciskanie soków zimą: Które warzywa i owoce będą najlepsze?

Picie świeżo wyciskanych soków to bardzo skuteczny sposób na oczyszczenie organizmu oraz dostarczenie mu odpowiedniej ilości substancji odżywczych potrzebnych do zdrowego funkcjonowania. Najlepiej wybierać sezonowe warzywa i owoce, można stworzyć listę najodpowiedniejszych w danym czasie produktów, jednak nawet latem trudno jest dokonać wyboru natomiast zimą jest to jeszcze trudniejsze.

Ważne aby sklep, w którym dokonujesz zakupów miał duży wybór różnorodnych warzyw oraz owoców, ułatwi to wybór oraz dostęp do żądanych produktów. Poniżej przedstawiamy listę produktów, które najlepiej nadają się do wyciskania soków w okresie zimowym, jeśli zastanawiasz się który produkt wybrać przeczytaj nasz artykuł który powinien rozwiać wszelkie wątpliwości.

Rozważ kilka czynników
Dlaczego powinno się wybierać produkty? Czy nie można kupić tego, co jest akurat jest w sprzedaży? Można, jeśli jednak zimową porą chcesz rozgrzać się przy szklance pysznego soku musisz wybrać odpowiednie warzywa i owoce.

Najrozsądniejszym wyborem będą produkty sezonowe, są łatwiej dostępne i nie obciążą zbytnio portfela.

To co wkładasz do wyciskarki wolnoobrotowej jest Twoim wyborem, nie bój się mieszać smaków tak aby dostosować je do własnych kubków smakowych.

Owoce zimowe
Zacznijmy od najlepszych owoców zimowych, nasza lista powinna to podpowiedzieć Ci w którym kierunku należy podążać. Wybór może okazać się zawężony sezon zimowy nam nie sprzyja, jednak jest kilka owoców, które bardzo dobrze nadadzą się na soki zimową porą.
Najlepszymi zimowymi owocami są pomarańcze, cytryny, limonki, klementynki czyli po prostu cytrusy. Idealnie nadadzą się na soki w chłodne dni, zawierają całe mnóstwo witamin oraz są bardzo wydajne dzięki czemu uzyskasz dużą ilość soku. Soki cytrusowe są bardzo orzeźwiające a kwaskowatość dodaje właściwości rozgrzewających, bardzo ważnych zimową porą.

Do cytrusów można dodać owoce, na które praktycznie zawsze jest sezon czyli gruszki, jabłka i banany, dodadzą słodkości i smaku. Granat to również owoc zimowy, pełen antyutleniaczy oraz właściwości odżywczych.

Warzywa zimowe
Najlepszymi warzywami w okresie zimowym będą między innymi marchewki, ziemniaki, warzywa liściaste, cebula, seler, por, ogórki oraz rzepka, większość z nich to warzywa korzenne.

Dlaczego właśnie te warzywa? Pysznie smakują – co jest bardzo ważną opcją – ale również rozgrzewają i są łatwo dostępne w sezonie zimowym.

Wszytkie te czynniki są bardzo ważne podczas wyboru produktów z których chcemy wycisnąć sok, przede wszystkim chcemy uzyskać sok który nie obciąży naszego organizmu oraz nie odbije się niekorzystnie na naszym zdrowiu czy energii.

Do zimowego soku dobrze jest również dodać inne warzywa na przykład brokuły, buraki czy seler. Sprawią, że sok będzie niepowtarzalny oraz pożywniejszy.

Wyżej wymienione owoce i warzywa są najlepsze na zimowe soki i powinieneś na nie zwrócić uwagę. Nie warto brać pod uwagę produktów z których uzyskamy małą ilość soku. Niektórzy ludzie rozumieją ideę wyciskania soków jednak nie kupują sezonowo. Mamy nadzieję, że ten krótki artykuł pomoże Ci w wyborze możliwie najlepszych zimowych warzyw i owoców do wyciskania odżywczych soków. Jeśli szukasz najnowszych wyciskarek wolnoobrotowych, znajdziesz je tutaj.