Zalety i wpływ soków wysokobiałkowych
31 Mar 2016

Zalety i wpływ soków wysokobiałkowych

Świeże soki są niezwykle zdrowe, uzupełniają niedobory witamin i minerałów w organizmie oraz spełniają wiele innych, pożytecznych funkcji. Niestety w diecie wielu osób brakuje białka, nawet zagorzali „sokomaniacy” zapominają o tak ważnych składnikach odżywczych.
Białka odgrywają istotną rolę w funkcjonowaniu organizmu człowieka, dlatego tak ważne jest aby dbać o ich odpowiednią ilość. Dla ułatwienia przygotowaliśmy kilka wskazówek, które pozwolą zmaksymalizować zawartość białka w świeżych sokach.

1.Rola białka
Białka są podstawowym budulcem mięśni oraz istotną substancją, która odpowiada za funkcjonowanie każdej komórki w organizmie.
Skóra, mięśnie i organy składają się w większości z białek, dlatego odpowiednia, wysokobiałkowa dieta jest bardzo ważna.
Zapotrzebowanie na białko jest kwestią indywidualną, zależy min. od wieku, stylu życia czy aktywności fizycznej.
Generalnie zaleca się aby mężczyźni spożywali około 56 gram białka dziennie, natomiast kobiety 46 gram, należy pamiętać, iż jest to absolutne minimum.

2. Produkty bogate w białko
a. Nasiona chia (szałwia hiszpańska)
Nasiona chia mają wiele zastosowań, po dłuższym namaczaniu zmieniają sok w konsystencję żelu, co daje dużą możliwość dostosowania smaku i gęstości do własnych potrzeb.
Każde 30 gram nasion chia zawiera około 4 gramy białka oraz wiele innych substancji odżywczych.

b. Siemię lniane
Wysokobiałkowy składnik, który idealnie komponuje się z sokami.
Siemię lniane nadaje sytości oraz smaku, każde 30 gram wzbogaca sok o 5 gram białka. Ponadto duża ilość błonnika działa korzystnie na trawienie. Siemię lniane w formie zmielonego proszku jest najbardziej lekkostrawne.

c. Nasiona konopi
Kolejnym składnikiem bogatym w białko są….. nasiona konopi. Jest to wspaniały składnik, jaki nie tylko wzbogaci sok w białko ale również nada orzechowego smaku oraz zagęści sok. W 30 gramach znajduje się aż 10gram białka!

Wszystkie dodatki nadają sokom wyjątkowego smaku i konsystencji, eksperymentuj a na pewno znajdziesz idealne połączenie!
 
Najlepsze przepisy Hurom –> Przepisy
Kup wyciskarkę wolnoobrotową –> Sklep Hurom