Najlepszy regenerujący sok powysiłkowy
01 Oct 2015

Najlepszy regenerujący sok powysiłkowy

Sok powysiłkowy maksymalizuje korzystny wpływ ćwiczeń fizycznych na nasze ciało.

Biegasz, pocisz się, ciężko pracujesz podczas treningu i chcesz widzieć efekty tej ciężkiej pracy podnosząc wydolność wysiłkową, siłę oraz tępo ćwiczeń. Dlatego na pewno chcesz ominąć bardzo ważnego i korzystnego wpływu jaki daje pełen dobrodziejstw i regeneracji sok powysiłkowy. Można oczywiście przygotować odżywczy posiłek pełen wartościowych substancji, który będzie dopełnieniem do ćwiczeń lecz jest to bardziej skomplikowane i czasochłonne a dodatkowo może okazać się ciężkostrawne. Poza tym, po treningu apetyt nie zawsze dopisuje, więc dużo prościej jest napić się soku, niż zjeść posiłek. Najlepszym rozwiązaniem będzie przepis na sok który idealnie zmaksymalizuje Twój wysiłek na siłowni.

Poziom nawodnienia jest kluczowy

Nawadnianie to podstawowy krok procesu regeneracyjnego, kiedy poziom płynów w organizmie osoby ćwiczącej zmniejsza się o więcej niż 2 procent całkowitej wagi ciała osoba ta, może odczuć spadek formy o co najmniej 10 procent. Jest to bardzo dużo i może stać się elementem decydującym o wygranej w zawodach. Korzyści płynące z nawadniania są bardzo duże dlatego tak ważny jest dobrze zbilansowany sok potreningowy.

Dlaczego właśnie soki Hurom?

Dowiedzieliśmy się już jak duże są korzyści z picia soków. Dobrze zbilansowany, świeży sok powysiłkowy dostarczy Twojemu ciału najpotrzebniejsze witaminy, minerały i enzymy, które zadbają o siłę. Dodatkowo nawadnia oraz uzupełnia zapasy glikogenu. Soki z wyciskarki Hurom w szybki sposób wspomogą proces regeneracji powysiłkowej.

Uzupełnia zapasy glikogenu

Ilość glikogenu – rodzaj cukru zasilającego mięśnie – w organizmie jest ograniczona, dlatego uzupełnianie zapasów glikogenu jest ekstremalnie ważną częścią procesu regeneracji pomiędzy zawodami sportowymi lub treningami. Należy uzupełniać glikogen nie później niż kilka godzin po ćwiczeniach. Zdrowy sok regenerujący pomoże uzupełnić prawidłowe zapasy glikogenu w dwóch fazach.
Badania przeprowadzone na sportowcach dowodzą, że proces syntezy glikogenu był o 45% wolniejszy kiedy napój węglowodanowy wypito 2 godziny po ćwiczeniach w porównaniu do wypicia go od razu po ćwiczeniach. Udowadnia to tezę, że napoje powysiłkowe są bardzo istotną częścią ćwiczeń, dlatego regeneracja organizmu poprzez picie soków ma ogromne korzyści, z których warto skorzysta.
Nie zawsze ciało jest w stanie przyswoić taką samą ilość glikogenu w takim samym czasie, co oznacza, że należy przyjmować małe ilości węglowodanów z większą częstotliwością aby utrzymać prawidłowe poziomy insuliny i glukozy we krwi. Do wyciskania soków użyj owoców i warzyw bogatych w substancje odżywcze np. jarmuż, jagody, buraki lub szpinak, możesz z nich stworzyć swój własny przepis na ulubiony sok powysiłkowy. Opcjonalnie możesz dodać łyżkę, lub dwie proszku proteinowego aby sok miał jeszcze lepsze działanie.

Oto jeden z naszych ulubionych przepisów:
Proteiny & Brzoskwinie

SKŁADNIKI

2/3 szklanki mleka migdałowego lub sojowego
1 ½ szklanki szpinaku
1/2 szklanki świeżego jarmużu
1 obrany, mrożony banan
1 mrożona, pokrojona w kostkę brzoskwinia
1 łyżka spiruliny
1 łyżka Twojego ulubionego proszku proteinowego (waniliowy lub bezsmakowy są najlepsze!)


Aby znaleźć więcej otwórz naszą sekcję z przepisami!