Hurom De Rosa Rybnik Team
14 Jul 2016

Hurom De Rosa Rybnik Team

Po sukcesie, jakim okazał się wyścig Hubala, Hurom Polska stawia kolejne kroki w środowisku kolarskim stając się częścią drużyny kolarskiej Hurom De Rosa, którą przewodzi wicemistrz olimpijski oraz wicemistrz świata, Andrzej Sypytkowski.

Drużyna składająca się z ośmiu zawodników powstała w listopadzie 2015 roku, od czerwca bieżącego roku Hurom Polska stał się głównym sponsorem zespołu.
Drużyna zmieniła nazwę oraz trykoty, Andrzej Sypytkowski tak komentuje nową współpracę:

„Liczymy, że współpraca z Hurom Polska pozwoli nam rozwinąć żagle i wypłynąć na szersze wody. Dla nas to nieocenione wsparcie i szansa na rozwój zespołu. Z takim partnerem możemy zbudować solidny team, który będzie dobrze widoczny w peletonie.”

Kolarze tworzący zespół są młodzi, pełni energii oraz żądni podium, pod nową nazwą drużyna wzięła udział w Małopolskim Wyścigu górskim, Memoriale Grundmanna Wizowskiego Wyścigu o Koronę Kocich Gór, a także w walce o Mistrzostwo Polski w Kolarstwie Szosowym, Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków, Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o Wielką Nagrodę Bełchatowa i Puchar Prezydenta Bełchatowa.

Drużynę Hurom DeRosa Rybnik tworzą kolarze: Wojciech Ziółkowski, Wojciech Franczak, Kacper Gronkiewicz, Aleksander Leduchowski, Bartosz Pilis, Grzegorz Pawlak, Adam Koryczan i Konrad Kott.

Firma Hurom wspiera również zdrowie i kondycję kolarzy, którzy regularnie piją świeże soki z wolnoobrotowych wyciskarek Hurom.
Nazwa zespołu nie jest przypadkowa, DeRosa to włoska marka rowerów szosowych, na których ścigają się nasi kolarze.
Historia DeRosa sięga 1958 roku, rowery wykonywane są ręcznie we Włoszech.
Hurom DeRosa – takie połączenie musi zwiastować sukces!