Zwycięstwo w Ślężańskim Mnichu
17 Jul 2017

Zwycięstwo w Ślężańskim Mnichu

W weekend 8-9 kwietnia Team Hurom startował w dwóch wyścigach jednodniowych rozgrywanych na Dolnym Śląsku. W sobotę kolarze jeździli po Dzierżoniowe, a w niedzielę pokonywali rundy Ślężańskiego Mnicha wokół Sobótki.

Ośmiu zawodników w żółto-czarnych strojach przystąpiło do dzierżoniowskiego kryterium, ponieważ nasi orlicy – Stanisław Aniołkowski i Mikołaj Gutek przebywali na Ronde van Vlaanderen Beloften, gdzie startowali w barwach reprezentacji Polski. Każde okrążenie wyścigu miało 1500 metrów, a zawodnicy pokonywali je trzydzieści razy. Po ucieczce kryterium wygrał Paweł Bernas (Domin Sport), który wyprzedził Patryka Stosza (CCC Sprandi). Z peletonu najlepszy był Eryk Latoń. Kolarz Huromu dzięki temu po raz kolejny w sezonie 2017 stanął na podium. Klasyfikację punktową wygrał także Bernas.

Dużo ciekawiej było dzień później w Sobótce. “Wiosenne Mistrzostwa Polski” rozegrano na siedmiu okrążeniach. Każde z nich miało osiemnaście kilometrów. Ślężański Mnich startował na al. Św. Anny w Sobótce. Następnie kolarze mieli do pokonania podjazd w Strzegomianach, a potem czekała na nich Winna Góra oraz końcowe wzniesienia w Sobótce – na ul. Garncarskiej i pod finisz. Wyścig rozpoczął się dosyć spokojnie, na pierwszej rundzie nie było udanych ataków. Po pierwszym przekroczeniu linii mety od peletonu oderwało się czterech zawodników. Jednym z nich był Bartosz Warchoł. Przewaga ucieczki utrzymywała się na poziomie dwóch minut. Czwórka została doścignięta przez peleton na piątej pętyli. Przedostatnia runda przyniosła wiele ataków, jednak wszystkie kasował peleton, który nie pozwalał na odjazd. Na finałowym okrążeniu z przodu znalazła się ośmiu zawodników. Był to mocny skład m.in. z Emanuelem Piaskowym. Na ostatnich kilometrach główna grupa dogoniła ucieczkę, i finałowy podjazd peleton pokonywał razem. Najlepiej na końcowym wzniesieniu odnalazł się Paweł Franczak. Dla zawodnika Teamu Hurom to drugie z rzędu zwycięstwo w Ślężańskim Mnichu, ale pierwsze w żółto-czarnych barwach. To drugie zwycięstwo Teamu Hurom w tym sezonie.