Wolnoobrotowa wyciskarka pionowa czy pozioma: co wybrać?
14 May 2019

Wolnoobrotowa wyciskarka pionowa czy pozioma: co wybrać?

Chcesz kupić wyciskarkę wolnoobrotową i zastanawiasz się, którą z nich wybrać: poziomą czy pionową? Zastanawiasz się, jaka wyciskarka do soków będzie najlepsza? Które dostępne na rynku rodzaje wyciskarek warto wziąć pod uwagę?  Wyciskarka jednoślimakowa czy dwuślimakowa? Czy strzałem w dziesiątkę będzie pionowa wyciskarka do soków, czy może jednak wyciskarka jednoślimakowa lub dwuślimakowa pozioma?

Pozioma wolnoobrotowa wyciskarka do soków: Hurom Chef DU

Wyciskarka pozioma Hurom Du Chef

Wyjaśnijmy sobie najpierw, czym różni się wolnoobrotowa wyciskarka do owoców i warzyw: pozioma oraz pionowa. Wyciskarki jednoślimakowe pionowe, jak sama nazwa wskazuje, posiadają ślimak ułożony pionowo, natomiast wyciskarka ślimakowa pozioma jest wyposażona w poziome ślimaki: jeden lub dwa, w zależności od rodzaju urządzenia. Zarówno wyciskarki poziome i pionowe mają swoje zalety, na początek jednak skupmy się na wyciskarkach poziomych.

Poziome wyciskarki wolnoobrotowe są polecane, jeśli poza warzywami i owocami, do przygotowania soków chcesz używać również warzyw liściastych oraz ziół. Co więcej, w zależności od konkretnego modelu, bardzo często wyciskarki poziome są wyposażone w szereg dodatkowych funkcji, pozwalających na przykład na przyrządzenie makaronu.

Wolnoobrotowa pionowa wyciskarka do soków: Hurom H100

Jak w takim razie wypada porównanie wyciskarek pionowych z wyciskarkami poziomymi? Wyciskarki pionowe zajmują niewiele miejsca, dzięki czemu mogą doskonale sprawdzić się w niewielkich kuchniach, w których przestrzeń przeznaczona do przechowywania jest niestety ograniczona. Co więcej, jeśli ktoś nie lubi sprzątać i ceni sobie możliwość szybkiego wyczyszczenia używanych urządzeń, wyciskarka pionowa może okazać się dla niego strzałem w dziesiątkę, ponieważ dzięki swojej specyficznej budowie jest łatwiejsza do umycia – ten fakt może mieć szczególne znaczenie dla osób, które często korzystają z wyciskarek i chętnie przyrządzają przy ich pomocy domowe soki.

Czas na ostateczne rozstrzygnięcie: wyciskarka do soków pionowa czy pozioma – co będzie dla Ciebie lepsze? Jeżeli zastanawiasz się, czy lepszym wyborem będzie w Twoim przypadku wyciskarka do soków wolnoobrotowa pozioma czy pionowa, zacznij od określenia własnych oczekiwań. Zastanów się, z jakich składników będziesz przygotowywać najczęściej soki i na jakich funkcjonalnościach zależy Ci w pierwszej kolejności. Najlepsza wyciskarka wolnoobrotowa to taka, która odpowie na Twoje potrzeby!

Zadając sobie pytanie, jaką wyciskarkę do soków wybrać, nie można pominąć kwestii ceny. Zanim udasz się na zakupy, określ swoje możliwości finansowe w jakich musisz się zmieścić. Warto także sprawdzić opinie na temat modeli wyciskarek, które opcjonalnie bierzemy pod uwagę, jako cel naszych zakupów.