Czy można zaoszczędzić wyciskając soki w domu?
18 Jan 2016

Czy można zaoszczędzić wyciskając soki w domu?

Wyciskanie soków stało się najnowszym trendy żywieniowym na którym opiera się wiele diet. Jednak niektórzy rezygnują z picia soków martwiąc się o duże koszty zakupu urządzenia oraz produktów, które nie zawsze dostępne są w dobrej cenie. Jeśli chcesz zadbać o zdrowie jednak Twój budżet Ci na to nie pozwala, zapoznaj się z naszymi radami, dzięki którym wyciskanie soków stanie się bardziej ekonomiczne a Ty zmienisz dietę na lepszą.

Zainwestuj w dobrą wyciskarkę
Po pierwsze (i najważniejsze), kup wyciskarkę dobrej jakości. Musisz wiedzieć, że wyciskarka to nie to samo co sokowirówka czy blender, które siekają produkty zamiast wyciskać z nich sok.

Jeśli urządzenie nie oddziela miąższu od soku nie jest wyciskarką!

Zaletą wyciskarek wolnoobrotowych jest wydajność, która przekłada się na oszczędność, dlatego warto zainwestować w dobrej jakości wyciskarkę.
Tutaj znajdziesz duży wybór wyciskarek wolnoobrotowych.

Znajdź pokrewną duszę
Jeśli koszty zakupu dobrej jakości wyciskarki wolnoobrotowej są dla Ciebie zbyt wysokie, możesz podzielić się nimi z kimś, kto również chciałby spróbować domowych soków. Koszty będą niższe o połowę a wspólne wyciskanie soków stanie się jeszcze wiekszą frajdą. Taka opcja jest bardzo dobrym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, które dopiero wdrażają nawyk picia soków. Jeśli pokochasz świeże soki przy koleinym przypływie gotówki zakupisz drugą wyciskarkę.

Nie marnuj miąższu
Wyciskarka po wyciśnięciu soku oddzieli od niego miąższ – nie marnuj go! Możesz oszczędzić pieniądze robiąc pożytek nie tylko z soku ale również z miąższu, który świetnie nada się do przygotowania koktajli, zup a nawet do potraw pieczonych. Jeśli nie masz pomysłu na zastosowanie miąższu w kuchni, użyj go jako kompostu.

Wyhoduj swoje warzywa i owoce
Najoszczędniejszym sposobem na wyciskanie soków jest używanie własnoręcznie wyhodowanych produktów. Nie jest to tak trudne jak się na początku wydaje. Kompost powstały z miąższu będzie naturalnym nawozem a wyhodowane warzywa i owoce będą w 100% ekologiczne.

Kupuj z głową
Nie każdy ma warunki do uprawy własnego ogródka, jeśli nie masz takiego wyboru staraj się wybierać tańsze produkty, naucz się mądrze kupować, poszukaj najlepszych sklepów, bazarków, kupuj sezonowe produkty w dużych ilościach, które możesz zamrozić.
Dieta oparta na sokach sprawi, że zmienisz swoje podejście do żywienia i przestaniesz przejmować się kosztami, które tak naprawdę nie są wysokie.


Więcej informacji znajdziesz tutaj –> Wyciskarki – Jak wybrać?