Dlaczego warto pić zielone?
10 Mar 2016

Dlaczego warto pić zielone?

Soki z dodatkiem lub w całości z warzyw liściastych mają wiele zalet, pijąc je w prosty sposób napełnisz swoje ciało wszelkimi substancjami odżywczymi które znacznie poprawią Twoje zdrowie. Każde warzywo zawiera inne, bardzo unikalne substancje chemiczne i odżywcze. Substancje te, wpływają między innymi na wzrost energii oraz poprawę efektywności trawienia. Poniżej przedstawiamy 3 największe zalety picia soków z warzyw liściastych.

1. Długotrwały zastrzyk energii
Nawet jeśli wstaniesz z łóżka lewą nogą możesz zacząć dzień z dobrym humorem, wystarczy wypić zielony – warzywny sok. Zazwyczaj, kiedy słyszymy słowo sok, w myślach pojawiają się owoce. Soki owocowe są bardzo smaczne i maja wiele zalet, jednak zalety wynikające z picia soków warzywnych są nieporównywalnie większe. Soki z warzyw liściastych (jarmuż, szpinak, boćwina) zapewnią dobry i zrównoważony początek dnia. Badania wskazują, że spożycie dobrze zbilansowanego posiłku (np. szklanki zielonego soku) w ciagu pierwszych 30 minut po przebudzeniu napędza rozleniwiony metabolizm. Soki z warzyw liściastych zapewniają długotrwały zastrzyk energii, w przeciwieństwie do krótkotrwałego efektu jaki daje nam kawa.

2. Stężona dawka odżywienia
Ilość warzyw, jaką spożywamy podczas wypicia jednej szklanki soku jest bardzo duża, jeśli chcielibyśmy spożyć taką samą ilość w tradycyjny sposób, porcja byłaby gigantyczna i należałoby ją podzielić na 4 porcje.

Biorąc pod uwagę styl życia większości z nas, spożywanie 4 porcji warzyw jest to mało prawdopodobne, zazwyczaj prostu brakuje nam czasu lub chęci.

W rezultacie większość ludzi rzadko sięga po warzywa i nie zaspokaja zalecanej dziennej dawki.
Można to jednak zmienić w bardzo prosty sposób, wystarczy włączyć soki liściaste do swojej diety.

3. Spożywaj więcej substancji odżywczych
Jedną z największych zalet jakie ma picie zielonych soków jest spożywanie dużej ilości substancji odżywczych. Warzywa mają naturalnie gęste i włókniste ściany komórkowe, wyciskanie soków eliminuje składniki trudne do strawienia podnosząc przyswajalność dobroczynnych substancji. Gryząc i żując warzywa nie jesteśmy w stanie wydobyć wszystkich składników witamin, minerałów i enzymów, jakie te warzywa mają do zaoferowania, dlatego picie soków jest tak atrakcyjne.

Twoje zdrowie!

Największy bestseller wśród wyciskarek wolnoobrotowych – Hurom HH 2G

Pyszny, zielony sok ze szpinakiem i jarmużem – NAJLEPSZY REGENERUJĄCY SOK POWYSIŁKOWY