Obalamy 5 największych mitów na temat picia świeżych soków!
19 Nov 2015

Obalamy 5 największych mitów na temat picia świeżych soków!

Szukając odpowiedniego sposobu na poprawę stanu swojego zdrowia z pewnością natkniemy się na niezliczoną ilość konwencjonalnych i niekonwencjonalnych metod. Niektóre z nich już dawno przeszły do lamusa, inne nadal uznaje się za skuteczne. Do której kategorii należy zaliczyć picie świeżo wyciskanych soków? Aby znaleźć odpowiedź na to pytanie najpierw musimy przeanalizować 5 największych mitów. Zacznijmy jednak od faktu, którego nie sposób obalić – świeżo wyciskane soki zawierają ogromną ilość witamin i minerałów potrzebnych do zdrowego funkcjonowania a ich smak jest o niebo lepszy od komercyjnych soków dostępnych w sklepach.

1. Świeże soki zawierają zbyt dużo cukru.

Ilość cukru w soku zależy od wyboru składników. Owoce zawierają go więcej niż warzywa, dlatego aby zminimalizować zawartość cukru należy stosować metodę 80/20 co oznacza, że 80% składników soku powinny stanowić warzywa a 20% owoce.

2. Korzystniej jest spożywać owoce i warzywa w naturalnej postaci.

Warzywa i owoce są zdrowe w każdej postaci, to w jaki sposób trafiają do żołądka nie ma większego znaczenia. Jednak w soku zazwyczaj spożywamy ich więcej niż w postaci naturalnej. Dodatkowym plusem spożywania produktów w postaci soku jest możliwość dostosowywania smaku do swoich upodobań, jeśli nie przepadamy za konkretnym owocem lub warzywem mamy możliwość „zakamuflowania” smaku innym, smaczniejszym produktem. Takie przemycanie sprawdza się zwłaszcza w przypadku dzieci.

3. Wyciskanie soku zbyt dużo kosztuje.

To jeden z największych mitów z którym się spotkaliśmy. Istnieje wiele sposobów na zredukowanie kosztów, między innymi należy starać się kupować produkty sezonowe, ich cena jest zazwyczaj niższa, szukać u zaprzyjaźnionych rolników lub samemu hodować ulubione owoce i warzywa. Na pewno obniży to koszty i nie nadwyręży domowego budżetu.

4. Oczyszczanie sokami to bajka.

Detoks sokami możemy zaliczyć do mitów ponieważ organizm samoczynnie oczyszcza się z toksyn, jednak pijąc soki możemy przyspieszyć ten proces. Warzywa krzyżowe, np. jarmuż czy brokuły wspierają organizm przyspieszając oczyszczanie.

5. Picie świeżych soków to tylko tymczasowa moda.

Po przeanalizowaniu największych mitów dotyczących picia świeżych soków, możemy z czystym sumieniem odpowiedzieć, że spożywanie świeżo wyciskanych soków to nie ulotna moda a skuteczna metoda na poprawę zdrowia oraz samopoczucia. Naukowcy co jakiś czas donoszą o kolejnych dowodach, które potwierdzają korzystny wpływ picia soków na zdrowie, stąd coraz większe zainteresowanie tą metodą.


Jeśli zainteresował Cię ten artykuł, tutaj dowiesz się więcej na temat zdrowotnych korzyści płynących z picia świeżych soków.

Teraz bez problemu będziesz mógł oddzielić fakty od mitów, dowiedz się więcej jak działa technologia wolnoobrotowego wyciskania soków i dlaczego jest numerem 1.