Oczyść swój organizm z poświątecznego nadbagażu – najlepsze przepisy na soki oczyszczające
04 Jan 2016

Oczyść swój organizm z poświątecznego nadbagażu – najlepsze przepisy na soki oczyszczające

Nawet dla osób szczególnie dbających o zdrowie utrzymanie diety w okresie świąteczno-noworocznym jest wyzwaniem, w tym czasie bardzo trudno jest utrzymać dobre nawyki żywieniowe. Spotykania z przyjaciółmi i rodziną wśród przyjemnej atmosfery sprzyjają przejadaniu. Zapominając o codziennych nawykach raczymy się pysznym jedzeniem (jak bardzo dobrze wiemy Polska kuchnia nie sprzyja zdrowiu) oraz napojami alkoholowymi, które są pełne pustych kalorii.

Oprócz kuszących ciast oraz innych pyszności na rodzinnych przyjęciach, może okazać się, że Twoja kuzynka lub ciocia upiekła ciasteczka i bardzo chętnie Cię nimi obdarzy nie zważając na Twoje dylematy wagowe. Trudno jest odmówić wzięcia ciasteczek do domu a jeszcze trudniej skonsumowania ich.

Ale słodkości to nie wszystko! Wigilia, pierwszy i drugi dzień świąt, dużo sałatek, bigosu, barszczyku oraz innych posiłków pełnych tłuszczu oraz sodu. Bywa tak, że jesteśmy zmuszeni do skonsumowania wigilijnego posiłku lub świątecznego obiadu 2 lub 3 razy, przecież niegrzecznie jest odmawiać kochanej babci, cioci, przyjaciółce…

Wszystko to, plus niesprzyjająca zimna pogoda sprawia, że czujemy się ospali i leniwi a wtedy nie trudno o dodatkowe kilogramy. Dołącz do osób, które dzięki piciu soków oczyszczających pozbywają się poświątecznych kilogramów, oczyszczają swoje ciało i przywracają równowagę.

Zanim jednak zaczniemy temat oczyszczania musimy ustalić jedną rzecz:

NIE POPIERAMY DIET OPARTYCH TYLKO I WYŁĄCZNIE NA PICIU SOKÓW!

Picie świeżych soków dostarczy Ci ogromną ilość zdrowych składników, jest to również skuteczny sposób na pozbycie się kilku kilogramów, jednak Twoje ciało potrzebuje innych substancji odżywczych, których nie dostarczy żadna dieta oparta tylko na sokach.
Pamiętaj, każdy rodzaj sokoterapii powinien być częścią zdrowej diety”

Wiele dostępnych diet oczyszczających wymaga wyrzeczeń. Zazwyczaj diety te polegają na stosowaniu suplementów, które oczyszczają jelita oraz przewód pokarmowy skutkując niepożądanymi efektami ubocznymi. Wierzymy, że nie chcesz zacząć Nowego Roku od problemów żołądkowych, skurczy oraz nadmiernych gazów?

W zamian proponujemy wprowadzenie do codzienności zdrowych nawyków, które oczyszczą Twój organizm z toksyn oraz pomogą Ci pozbyć się tych kilku dodatkowych, świątecznych kilogramów. Stosuj zdrowy styl życia i wprowadź nawyk picia świeżych soków a z łatwością pozbędziesz się poświątecznego „nadbagażu.”

Pijąc soki sklepowe nie osiągniesz wymarzonych efektów, naucz się samemu wyciskać świeży sok, który jest bardziej odżywczy niż jakikolwiek sok dostępny w sklepach.

Zacznij od zakupu wolnoobrotowej wyciskarki, dzięki temu urządzeniu możesz wydobywać sok z owoców, warzyw a nawet roślin zamieszkujących Twój ogródek.

Aby wzmocnić efekt oczyszczający oprócz soków pij wodę w dużych ilościach. Woda nawodni komórki oraz pozbędzie się toksyn a sok oczyści i pomoże im powrócić do zdrowia. Regularnie spożywaj zdrowe posiłki, dobrze zbilansowana dieta doda Ci energii!

Do zdrowych nawyków żywieniowych należy dodać ćwiczenia fizyczne. Aerobik, rozciąganie, wzmacnianie mięśni, wszystkie te aktywności będą dopełnieniem do zdrowej diety i staną się częścią zdrowego stylu życia. Jeśli nie ćwiczyłeś/łaś przez dłuższy okres czasu zacznij od prostych ćwiczeń aż powoli dojdziesz do pożądanego tempa.

Dobry plan, zdrowa dieta oraz soki oczyszczające – wszystko to sprawi, że 2016 rok rozpoczniesz z impetem i ogromem energii do działania.

Wciąż czujesz świąteczny nastrój? Zapraszamy tutaj –> Zdrowe i pyszne soki świąteczne