Jak pić soki z wyciskarki wolnoobrotowej i dlaczego warto to robić?
14 May 2019

Jak pić soki z wyciskarki wolnoobrotowej i dlaczego warto to robić?

W czasie Twojej ostatniej wizyty w sklepie zauważyłaś/zauważyłeś wyciskarkę wolnoobrotową? Zastanawiasz się, czy warto pić sok z wyciskarki i dlaczego to urządzenie może okazać się przydatne w Twoim domu? Czy dobry sok z wyciskarki może być uzupełnieniem Twojej diety? Spróbujmy znaleźć odpowiedzi na te pytania!

Dlaczego warto pić soki z wyciskarki wolnoobrotowej?

Zacznijmy od najważniejszej kwestii: jak wygląda sok z wyciskarki wolnoobrotowej? Kolor oraz konsystencja soku zależą oczywiście od tego, z jakich warzyw, owoców czy mieszanek składników został on przygotowany, jednak bardzo często jest on nieco gęstszy niż sok z sokowirówki. Jak zrobić soki w wyciskarce? Po pierwsze, sprawdź, jakich produktów możesz użyć, istotne jest, czy Twoja wyciskarka poradzi sobie z twardymi owocami i warzywami. Po drugie, starannie umyj wszystkie produkty, obierz te, które tego wymagają, na przykład cytrusy oraz usuń pestki i nasiona. W czym przechowywać sok z wyciskarki? Pamiętaj, zawsze trzymaj go w lodówce. Świeży sok z wyciskarki może być przechowywany w lodówce maksymalnie przez dwie doby od momentu jego wyciśnięcia.
Jakie zalety posiada sok z wyciskarki wolnoobrotowej? Co sprawia, że rzeczywiście może on stać się ciekawym dodatkiem do diety?
1. Sok z wyciskarki, dzięki temu, że jest gęstszy, zawiera błonnik, tak potrzebny naszym jelitom do codziennego funkcjonowania
2. Sok z wyciskarki jest mniej natleniony w procesie wyciskania
3. Dzięki wolnym obrotom urządzenia, sok z wyciskarki nie jest podgrzewany w czasie jego wyciskania i zachowuje właściwości odżywcze

Kiedy i ile razy dziennie pić sok z wyciskarki?

Kiedy warto pić energetyczny sok z wyciskarki? O jakiej porze dnia?

Zdrowy sok z wyciskarki może okazać się bardzo dobrym uzupełnieniem naszego śniadania. Bardzo dużą zaletą samodzielnie przygotowywanych soków jest fakt, że z powodzeniem możemy korzystać z różnych owoców i warzyw, przyrządzając mieszanki mające określony wpływ na nasz organizm, takie jak chociażby pyszny sok oczyszczający, który może okazać się wsparciem w usuwaniu toksyn z naszego organizmu, sok z wyciskarki na cerę, dostarczający składników potrzebnych naszej skórze czy sok z wyciskarki na zdrowe i lśniące włosy.
Sok z wyciskarki na śniadanie, jako jeden z elementów tego posiłku?

Jeżeli obawiasz się, że rano jak zwykle będziesz jadł(a) śniadanie w biegu i nie pozostanie Ci czasu na przygotowanie zdrowego soku, nie rób tego bez planu! Dzień wcześniej zastanów się, na jaki sok masz ochotę? Orzeźwiający sok z wyciskarki? A może sok wzmacniający? Sprawdź przepis na sok, który zamierzasz przyrządzić i upewnij się, że w domu masz wszystkie potrzebne składniki. To pomoże Ci uniknąć sytuacji, kiedy rano zorientujesz się w trakcie robienia soku, że nie masz najważniejszych produktów.

Sok z wyciskarki na przeziębienie

W zależności od tego, z jakich składników są skomponowane domowe soki z wyciskarki wolnoobrotowej, mogą mieć one określony wpływ na nasz organizm. Dlaczego umiejętnie przyrządzony sok z wyciskarki na zaparcia bywa pomocnym orężem w walce z tą kłopotliwą dolegliwością. Odpowiednio skomponowane soki z wyciskarki mogą także wesprzeć nasze ciało w czasie przeziębienia. Przepisów na zdrowe soki dla przeziębionych jest mnóstwo, często jednym z ich składników są źródła witaminy C. Inną opcją dla osób, które czują się przemęczone, jest sok z wyciskarki na wzmocnienie organizmu i jego odporności.

Ile kalorii ma sok z wyciskarki?

Chcesz pozbyć się dodatkowych kilogramów? Twoim celem jest odchudzanie? Sok z wyciskarki: zastanawiasz się, ile ma kalorii? Trudno udzielić w tym przypadku precyzyjnej odpowiedzi. Dlaczego? Wszystko zależy od tego, z jakich składników sok został przygotowany. Wśród owoców znajdziesz zarówno te mniej, jak i bardziej kaloryczne. Właśnie dlatego, jeśli zamierzasz zredukować wagę, miej to na względzie. W takim przypadku możesz spróbować przyrządzać soki z tych owoców, które mają mniej kalorii. Ciekawym rozwiązaniem są również soki warzywne! Nie zawsze jesteśmy w stanie zjeść w ciągu dnia odpowiednią ilość warzyw. Sok pozwoli Ci przemycić ich porcję do swojego jadłospisu.

REASUMUJĄC: soki z wyciskarki wolnoobrotowej mają wiele zalet. Dzięki temu, że wyciskarka nie podgrzewa ich w czasie produkcji, zachowują swoje właściwości odżywcze. Co więcej, urządzenie pozwala na przygotowywanie różnych sokowych konfiguracji, dlatego możesz żonglować składnikami i sprawdzić, jakie połączenie najlepiej trafia w Twoje kubki smakowej.