Wolnoobrotowa wyciskarka jednoślimakowa czy dwuślimakowa? Co wybrać?
14 May 2019

Wolnoobrotowa wyciskarka jednoślimakowa czy dwuślimakowa? Co wybrać?

 

Zdecydowałaś(eś): od dzisiaj robisz więcej soków w zaciszu własnej kuchni. Potrzebna Ci do tego wolnoobrotowa wyciskarka ślimakowa do soków? Wyciskarka do soków pionowa czy pozioma? Zastanawiasz się, jaka wolnoobrotowa wyciskarka do soków: dwuślimakowa czy jednoślimakowa będzie strzałem w dziesiątkę? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na to pytanie!

Jak działa wolnoobrotowa wyciskarka do owoców jednoślimakowa?

W jaki sposób funkcjonuje wyciskarka do soków jednoślimakowa? Jak sama nazwa wskazuje, wyciskarki do soków jednoślimakowe posiadają jeden wałek ślimakowy. Najczęściej są to wyciskarki pionowe. Zadaniem ślimaka jest rozgniecenie składników. Wolnoobrotowa wyciskarka ślimakowa do owoców i warzyw, posiadająca jeden ślimak, ma tę zaletę, że działa na wolnych obrotach, dzięki czemu sok nie jest podgrzewany w czasie produkcji. To z kolei pozwala mu na zachowanie właściwości odżywczych.

Czym charakteryzuje się wolnoobrotowa wyciskarka dwuślimakowa?

Czym od wyciskarki jednoślimakowej, różni się wolnoobrotowa wyciskarka do owoców i warzyw dwuślimakowa? Przede wszystkim, wyciskarka dwuślimakowa posiada dwa wałki ślimakowe i i jest to wyciskarka pozioma. Tego rodzaju wolnoobrotowe wyciskarki ślimakowe do soków, podobnie jak wyciskarki jednoślimakowe, nie podgrzewają soku. Jednocześnie, sok w wyciskarek nie jest tak klarowny, jak sok z sokowirówki, co ma tę zaletę, że znajdziemy w nim potrzebny naszemu organizmowi błonnik.

Różnica pomiędzy wyciskarką jednoślimakową a dwuślimakową

Teraz pojawia się zasadnicze pytanie: co będzie lepsze – wyciskarka do soków jednoślimakowa czy dwuślimakowa? Na co się zdecydować? Najlepsza wyciskarka ślimakowa, czyli właściwie jaka? Wyciskarka jedno czy dwuślimakowa: jakie różnice warto mieć na uwadze?

  • Pionowe wyciskarki jednoślimakowe zajmują mniej miejsca, niż wyciskarki poziome, co może mieć szczególne znaczenie dla osób, które cenią sobie kompaktowy sprzęt i dysponują niewielką przestrzenią do przechowywania w swojej kuchni.
  • Poziome wyciskarki wolnoobrotowe dwuślimakowe często, w zależności od modelu, są wyposażone w dodatkowe funkcje, np. umożliwiają domowe przygotowanie makaronu.
  • Dwuślimakowe wyciskarki poziome są polecane zwłaszcza tym osobom, które zamierzają przygotowywać soki z jadalnych roślin liściastych, np. szpinaku itp.
  • Ze względu na swoją budowę, wyciskarki pionowe są łatwe w użyciu.

Jaką wyciskarkę do soków kupić: jednoślimakową czy dwuślimakową?

Powstaje zasadnicze pytanie: wyciskarka dwuślimakowa a jednoślimakowa, którą wybrać? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ wszystko zależy od Twoich oczekiwań i preferencji. Zanim wybierzesz się na zakupy, zadaj sobie kilka pytań:

  • Jakie soki zamierzam przygotowywać, z czego?
  • Na jakich funkcjonalnościach najbardziej Ci zależy?
  • Ile masz miejsca w kuchni na przechowywanie wyciskarki?
  • Jaka moc silnika będzie wystarczająca dla moich potrzeb?
  • Jaką kwotę mogę przeznaczyć na zakup wyciskarki?

Ceny wyciskarek do soków dwuślimakowych, tak samo jak cena wyciskarek jednoślimakowych to kwestia indywidualna, dlatego warto je porównać i poszperać w sklepach w poszukiwaniu najbardziej atrakcyjnych finansowo ofert. Należy jednak pamiętać, że cena nie powinna być priorytetem w naszych poszukiwaniach. Owszem, jest istotna z punktu widzenia podejmowanych decyzji, ale najważniejsza jest jakość wybranego urządzenia i jego dostosowanie do własnych potrzeb.