Wałek Ślimakowy nowoczesnej technologi Alpha Plus

 

Zdecydowałaś(eś): od dzisiaj robisz więcej soków w zaciszu własnej kuchni. Potrzebna Ci do tego wolnoobrotowa wyciskarka ślimakowa do soków? Wyciskarka do soków pionowa czy pozioma? Zastanawiasz się, jaka wolnoobrotowa wyciskarka do soków: dwuślimakowa czy jednoślimakowa będzie strzałem w dziesiątkę? Spróbujmy sobie odpowiedzieć na to pytanie!

Jak działa wolnoobrotowa wyciskarka do owoców jednoślimakowa?

W jaki sposób funkcjonuje wyciskarka do soków jednoślimakowa? Jak sama nazwa wskazuje, wyciskarki do soków jednoślimakowe składają się z jednego ślimaka. Najczęściej są to wyciskarki pionowe. Zadaniem ślimaka jest rozgniecenie składników. Wolnoobrotowa wyciskarka ślimakowa do owoców i warzyw, składająca się z jednego ślimaka, ma tę zaletę, że działa na wolnych obrotach, dzięki czemu sok nie jest podgrzewany w czasie produkcji. To z kolei pozwala mu na zachowanie właściwości odżywczych.

Czym charakteryzuje się wolnoobrotowa wyciskarka dwuślimakowa?

Czym od wyciskarki jednoślimakowej, różni się wolnoobrotowa wyciskarka do owoców i warzyw dwuślimakowa? Przede wszystkim, wyciskarka dwuślimakowa posiada dwa ślimaki i jest to wyciskarka pozioma. Tego rodzaju wolnoobrotowe wyciskarki ślimakowe do soków, podobnie jak wyciskarki jednoślimakowe, nie podgrzewają soku. Jednocześnie, sok w wyciskarek nie jest tak klarowny, jak sok z sokowirówki, co ma tę zaletę, że znajdziemy w nim potrzebny naszemu organizmowi błonnik.

Różnica pomiędzy wyciskarką jednoślimakową a dwuślimakową

Teraz pojawia się zasadnicze pytanie: co będzie lepsze – wyciskarka do soków jednoślimakowa czy dwuślimakowa? Na co się zdecydować? Najlepsza wyciskarka ślimakowa, czyli właściwie jaka? Wyciskarka jedno czy dwuślimakowa: jakie różnice warto mieć na uwadze?

  • Pionowe wyciskarki jednoślimakowe zajmują mniej miejsca, niż wyciskarki poziome, co może mieć szczególne znaczenie dla osób, które cenią sobie kompaktowy sprzęt i dysponują niewielką przestrzenią do przechowywania w swojej kuchni.
  • Poziome wyciskarki wolnoobrotowe dwuślimakowe często, w zależności od modelu, są wyposażone w dodatkowe funkcje, np. umożliwiają przygotowanie domowe makaronu.
  • Dwuślimakowe wyciskarki poziome są polecane zwłaszcza tym osobom, które zamierzają przygotowywać soki z jadalnych roślin liściastych, np. szpinaku itp.
  • Ze względu na swoją budowę, wyciskarki pionowe są łatwe w użyciu.

Jaką wyciskarkę do soków kupić: jednoślimakową czy dwuślimakową?

Powstaje zasadnicze pytanie: wyciskarka dwuślimakowa a jednoślimakowa, którą wybrać? Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta, ponieważ wszystko zależy od Twoich oczekiwań i preferencji. Zanim wybierzesz się na zakupy, zadaj sobie kilka pytań:

  • jakie soki zamierzam przygotowywać, z czego?
  • na jakich funkcjonalnościach najbardziej mi zależy?
  • ile mam miejsca w kuchni na przechowywanie wyciskarki?
  • jaka moc silnika będzie wystarczająca dla moich potrzeb?
  • jaką kwotę mogę przeznaczyć na zakup wyciskarki?

Ceny wyciskarek do soków dwuślimakowych, tak samo jak cena wyciskarek jednoślimakowych to kwestia indywidualna, dlatego warto je porównać i poszperać w sklepach w poszukiwaniu najbardziej atrakcyjnych finansowo ofert. Należy jednak pamiętać, że cena nie powinna być priorytetem w naszych poszukiwaniach. Owszem, jest istotna z punktu widzenia podejmowanych decyzji, ale najważniejsza jest jakość wybranego urządzenia i jego dostosowanie do własnych potrzeb.