Spożywanie świeżych soków w ciąży - czy to dobry pomysł?
11 Dec 2015

Spożywanie świeżych soków w ciąży - czy to dobry pomysł?

W świecie fitnessu oraz zdrowego odżywiania wyciskanie i picie świeżych soków stało się hitem, jednak wiele przyszłych mam stoi przed dylematem, zastanawiając się czy również powinny podążać za trendami w zdrowiu, przecież każda dobra mama chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Jeśli jesteś jedną z przyszłych mam, która stoi przed taką decyzją uspokajamy, picie świeżych soków jest świetną sprawą dla mamy jaki dla dziecka, dlatego nie musisz się martwić a po przeczytaniu naszego artykułu Twoje wątpliwości całkowicie znikną.

Przede wszystkim jedz!
Zacznijmy od podstaw (dotyczy nie tylko kobiet w ciąży): Soki nie są zamiennikiem pełnowartościowych posiłków.

Dzięki spożywaniu świeżych soków w szybki oraz pyszny sposób dostarczysz swojemu organizmowi różnorodnych substancji odżywczych, jednak żadna ilość soku nie dostarczy Twojemu dziecku kalorii których potrzebuje ono do prawidłowego rozwoju. Staraj się traktować soki jako dodatek do posiłku, zdrową przekąskę, sposób na zaspokojenie niezdrowej zachcianki. Pamiętaj soki są dodatkiem do zdrowej diety.

Dodatki mogą zdziałać cuda
Oprócz warzyw i owoców do soku można dodać różnorodne produkty o których zazwyczaj nie pamiętamy. Orzechy wzbogacą sok o proteiny a jogurt wspomoże trawienie. Świeże soki są lekarstwem na „skutki uboczne ciąży,” dodatek imbiru uśmierzy poranne mdłości a soczewica uwolni od zaparć.

Zwracaj uwagę na jakość produktów
Bądź wybredna podczas zakupów, to normalne, że dbasz o to co jesz i nie chcesz kupować produktów pełnych pestycydów i sztucznych substancji. Szukaj owoców i warzyw u miejscowych rolników, takie produkty są zazwyczaj zdrowsze i nie zawierają dużej ilości chemii. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, poszukaj sklepów ze zdrową, organiczną żywnością w Twojej okolicy.

Uważaj na poranne mdłości
Istnieje kilka produktów, których powinnaś unikać w ciąży, są to przede wszystkim owoce i warzywa o dość silnym zapachu, który może wywołać mdłości. Nie rezygnuj jednak całkowicie z picia świeżych soków, odpowiednia ilość płynów w organizmie wspomoże proces trawienia i zmniejszy odczucie mdłości. 

Utrzymuj czystość
Myj i czyść wszystko bardzo dokładnie. W ciąży Twój układ odpornościowy (oraz Twojego dziecka) jest osłabiony, dlatego jak ognia powinnaś unikać szkodliwych bakterii. Przed wyciskaniem soku bardzo dokładnie umyj wszystkie warzywa oraz owoce, następnie po każdym użyciu wyczyść dokładnie wszystkie części wyciskarki.

Zamień niezdrowe na zdrowe

Spróbuj wyeliminować spożycie niezdrowych napojów zamieniając je na świeże soki. Przede wszystkim z diety musisz wyeliminować alkohol oraz kawę, jeśli jednak nie wyobrażasz sobie życia bez napoju kofeinowego postaraj się jak najczęściej pić soki.

Czy powinnaś pić świeżo wyciskane soki w ciąży? Istnieje tylko jedna odpowiedź – Tak, jak najbardziej! Stosuj nasze rady aby Ty i Twoje maleństwo korzystało z diety pełnej substancji odżywczych. Jeśli jeszcze nie masz wyciskarki wolnoobrotowej, wybierz wyciskarkę Hurom, która ułatwi Ci utrzymanie zdrowego stylu życia.


Dowiedz się więcej na temat korzyści, jakie przynosi technologia wolnoobrotowego wyciskania soków – Technologia wolnoobrotowego wyciskania soków – jakie korzyści przynosi?

Najlepszy świeży sok Hurom dla przyszłych mam – Złoty Dotyk Midasa

Być może zainteresuje Cię...

hurom-h200
Hurom H100
HUROM H200 ALL IN ONE - WOLNOOBROTOWA WYCISKARKA DO SOKÓW
HUROM H100S - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY
HUROM H100 - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY