Na co zwrócić uwagę przy zakupie ślimakowej wyciskarki wolnoobrotowej?
14 Mar 2019

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ślimakowej wyciskarki wolnoobrotowej?

 

Decyzja zapadła! W Twoim domu zagości wyciskarka do soków. Teraz przed Tobą kolejne zadanie: wybór odpowiedniego urządzenia. Na co zwrócić uwagę przy kupnie wyciskarki? Jakie rodzaje wyciskarek znajdziesz na rynku? Czym powinna się charakteryzować dobra ślimakowa wyciskarka do soków? Zebraliśmy dla Ciebie kilka wskazówek.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie wyciskarki do soków?

Na rynku dostępne są różne rodzaje wyciskarek, dlatego decydując się na zakup konkretnego urządzenia, warto dokładnie przemyśleć swój wybór. Jeśli naszym celem jest wyciskarka ślimakowa, trzeba się zastanowić, czy powinna to być wolnoobrotowa wyciskarka dwuślimakowa, czy może lepszym rozwiązaniem w naszym przypadku będzie wyciskarka jednoślimakowa. Bardzo istotną kwestią jest także ułożenie ślimaków. W tym przypadku w sklepach znajdziesz wyciskarki w dwóch odsłonach: wyciskarka do soków pozioma, gdzie jak sama nazwa wskazuje, ślimaki ułożone są pionowo i wyciskarka pionowa, najczęściej jest to wyciskarka z jednym ślimakiem.

Dobre wyciskarki wolnoobrotowe to wyciskarki dostosowane do Twoich potrzeb! Warta uwagi jest również kolejna kwestia: ile kosztuje wyciskarka do owoców i warzyw? To zależy od szeregu czynników, dlatego zanim wybierzesz się do sklepu:

  • Po pierwsze, określ swoje oczekiwania – jakie soki zamierzasz robić? Jakie funkcjonalności mają dla Ciebie największe znaczenie? Może Twoim marzeniem jest wyciskarka z funkcją robienia lodów lub nowoczesna wyciskarka do soków z funkcją mielenia mięsa. Trzeba przyznać, że dodatkowe funkcje wyciskarki wolnoobrotowej mogą okazać się pomocne w naszych kuchennych przygodach, dlatego zwróć uwagę, jakie możliwości daje konkretny model urządzenia.
  • Po drugie, sprecyzuj własne możliwości finansowe – jaką kwotę jesteś w stanie przeznaczyć na zakup wyciskarki? Cena wyciskarki do soków zwykle ma dla klientów bardzo duże znaczenie.

Jeżeli wybierzesz odpowiedni model, porównaj ceny wyciskarek w sklepach, zarówno internetowych, jak i stacjonarnych. To pozwoli Ci wybrać najbardziej atrakcyjną ofertę finansową, co nie pozostaje bez znaczenia dla naszych finansów.

Ile WAT powinna mieć wyciskarka wolnoobrotowa?

Na tym jednak nie koniec! Wybierając urządzenie stajemy przed pytaniem: jaki silnik powinna mieć wyciskarka? Musisz pamiętać o tym, że moc wyciskarki wolnoobrotowej powinna być dopasowana do Twoich oczekiwań. Ile WAT musi mieć wyciskarka do soków? Generalnie, zasada jest taka, że silnik musisz dopasować, między innymi, do tego, z jakich składników zamierzasz przygotowywać swoje soki. Ma to szczególne znaczenie, jeśli jesteś fanką/fanem soków z twardych owoców i warzyw.

Wyciskarka: silnik indukcyjny czy szczotkowy? 

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie wyciskarki do owoców? Bardzo duże znaczenie ma silnik, jaki został zastosowany w budowie konkretnego urządzenia. Zwróć uwagę na to, który silnik wykorzystano w modelach zwracających Twoją uwagę: bezszczotkowy silnik indukcyjny czy może silnik szczotkowy? Rodzaj silnika to zdecydowanie jedna z priorytetowych kwestii, jakie warto mieć na względzie podejmując decyzję o zakupie wyciskarki.

Ile obrotów powinna mieć wyciskarka wolnoobrotowa do soków?

No dobrze…moc, rodzaj silnika, a co z obrotami? Ile obrotów na minutę powinna mieć wolnoobrotowa wyciskarka do soków? W tym przypadku wiele zależy od Twoich indywidualnych oczekiwań. Pamiętaj bowiem, że prędkość, z jaką pracuje wyciskarka, czyli liczba obrotów na minutę, jest istotna z punktu widzenia tego, jak szybko urządzenie wyciska sok.

Co jeszcze warto mieć na uwadze, jeżeli wybieramy ślimakową wyciskarkę wolnoobrotową?

  • Wielkość wyciskarki, zwłaszcza jeśli w swojej kuchni masz ograniczoną przestrzeń służącą do przechowywania
  • Wielkość wsadu
  • Wygląd urządzenia: nie oszukujmy się, dla wielu z nas sposób, w jaki wyciskarka się prezentuje jest istotny, szczególnie kiedy stoi ona na kuchennym blacie, chociaż rzecz jasna nie powinna to być kwestia priorytetowa
  • Marka

REASUMUJĄC: jaką wyciskarkę do soków wybrać? Zakup ślimakowej wyciskarki do przygotowywania domowych soków to poważna decyzja, dlatego należy sprawdzić szereg czynników. Podstawowe znaczenie ma jednak dopasowanie wyciskarki do własnych, indywidualnych oczekiwań. Czy warto kupić wyciskarkę do soków? Z całą pewnością jest to bardzo ciekawe rozwiązanie dla osób, które lubią soki i chcą je przygotowywać samodzielnie.

Być może zainteresuje Cię...

hurom-h200
Hurom H100
HUROM H200 ALL IN ONE - WOLNOOBROTOWA WYCISKARKA DO SOKÓW
HUROM H100S - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY
HUROM H100 - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY