Czy warto kupić wolnoobrotową wyciskarkę do soków? Zalety i wady wyciskarki wolnoobrotowej ślimakowej
14 Apr 2019

Czy warto kupić wolnoobrotową wyciskarkę do soków? Zalety i wady wyciskarki wolnoobrotowej ślimakowej

 

Chcesz urozmaicić swoją dietę, zamierzasz postawić na soki z warzyw i owoców, ale zastanawiasz się, jaki sprzęt wybrać? Dlaczego warto wybrać urządzenie, jakim jest wolnoobrotowa wyciskarka do owoców i warzyw? Przybliżmy sobie w takim razie zalety wyciskarki do soków bazującej na niskich obrotach!

Zalety ślimakowej wyciskarki wolnoobrotowej

Zanim przejdziemy do plusów takie urządzenia, warto krótko omówić kwestię rodzajów wyciskarek. W sklepach znajdziesz wyciskarki wolnoobrotowe z jednym lub dwoma ślimakami. Co więcej, podział obejmuje także wyciskarki pionowe i poziome. Jakie plusy w takim razie ma wolnoobrotowa wyciskarka do soków? Na jakie zalety wyciskarki do soków warto zwrócić uwagę?

  • Wyciskarki wolnoobrotowe, dzięki temu, że pracują „na wolnych obrotach” i nie podgrzewają soku w czasie produkcji, pozwalają na otrzymanie wartościowego płynu, pełnego składników odżywczych.
  • Sok z wyciskarki wolnoobrotowej nie jest napowietrzony i można go przechowywać dłużej niż sok wyprodukowany przy użyciu sokowirówki
  • Sok z wyciskarki, dzięki zawartości cząsteczek miąższu, zawiera błonnik.
  • W zależności od modeli, poziome wyciskarki wolnoobrotowe mogą być wyposażone w szereg dodatkowych funkcji i pozwalać, na przykład, na przygotowanie makaronu.

Wady wyciskarki wolnoobrotowej

Wiemy już, jakie zalety oferuje wyciskarka do soków. Czy w takim razie ma jakieś wady? Korzystając z wyciskarek wolnoobrotowych trzeba być przygotowanym na to, że uzyskany sok nie będzie tak przejrzysty, jak w przypadku sokowirówek. Oczywiście, jak zostało wyżej wspomniane, ma to tę zaletę, że w soku z drobinami miąższu znajdziemy również błonnik. Dla niektórych osób jednak mniejsza klarowność soku może być dużą przeszkodą, dlatego warto mieć to na uwadze, jeśli zastanawiamy się, czy wybrać wyciskarkę czy sokowirówkę. Co więcej, nie możesz zapominać, że wyciskarka będzie wymagała od Ciebie czyszczenia, dlatego wybierając odpowiedni model, zwróć uwagę na to, w jaki sposób będzie można wyczyścić urządzenie.

Ile kosztuje wolnoobrotowa wyciskarka do soków?

Soki z wyciskarki mają swoje zalety, dlatego decyzja zapadła: kupujesz urządzenie! Zastanawiasz się, ile kosztuje wolnoobrotowa wyciskarka do soków? Cena jest uzależniona od szeregu czynników, niemniej jednak na rynku znajdziesz wyciskarki wolnoobrotowe dostępne w szerokim wachlarzu cenowym. Na jakie koszty musisz się przygotować? Ceny wolnoobrotowych wyciskarek do soków zaczynają się od około 300 złotych, ale z powodzeniem mogą sięgnąć pułapu kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego, na jaki model, markę itp. się zdecydujemy.

Czy warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową?

Stajesz przed pytaniem: czy warto kupić wyciskarkę do soków? Jeśli lubisz soki, chcesz spróbować ciekawych połączeń, to może być sprzęt dla Ciebie! Jednak powinniśmy mieć na uwadze nie tylko czy warto kupić wolnoobrotową wyciskarkę do soków, ale również, na jakie urządzenie się zdecydować. Co należy mieć na uwadze? Między innymi:

  • rodzaj wyciskarki: zastanów się, jaka wyciskarka ślimakowa będzie w Twoim przypadku lepszym rozwiązaniem, wyciskarka jednoślimakowa czy może jednak wyciskarka wolnoobrotowa dwuślimakowa – to kwestia indywidualna
  • moc wyciskarki wolnoobrotowej, zwłaszcza jeśli zamierzasz wyciskać sok z twardych warzyw i owoców
  • obecność dodatkowych funkcji

Reasumując: jeżeli szukasz odpowiedzi na pytanie – jaką wyciskarkę wolnoobrotową kupić, swoje poszukiwania zacznij od określenia własnych oczekiwań i potrzeb. Na czym najbardziej Ci zależy? Jakie funkcjonalności mają dla Ciebie największe znaczenie? Możesz wypisać je na kartce jeszcze zanim rozpoczniesz szukanie odpowiedniego modelu. Ponadto, ustal także budżet, który możesz poświęcić na zakup wyciskarki.

Być może zainteresuje Cię...

hurom-h200
Hurom H100
HUROM H200 ALL IN ONE - WOLNOOBROTOWA WYCISKARKA DO SOKÓW
HUROM H100S - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY
HUROM H100 - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY

Wyciskarka Hurom HZS

Klasyczny styl, klarowny sok

Wyciskarka Hurom DU Chef

Idealna do wyciskania soków z jarmużu, szpinaku i trawy pszenicznej

Wyciskarka Hurom H200 All in One

Twórz świeże, smaczne i klarowne napoje szybko i przyjemnie we własnej kuchni.