Wyciskarka wolnoobrotowa: tania czy droga?
14 May 2019

Wyciskarka wolnoobrotowa: tania czy droga?

Zamierzacie rozpocząć przygotowywanie domowych soków z warzyw i owoców, zdecydowaliście się na kupno wyciskarki, ale nie wiecie jaki model wybrać? Co z ceną? Czy w grę wchodzi tylko najdroższa wyciskarka do soków czy może tania wyciskarka wolnoobrotowa również będzie dobrym rozwiązaniem? Spróbujmy zająć się kwestią ceny urządzenia i znaleźć odpowiedzi na te pytania! Wyciskarka do soków: jaką wybrać?

Dobra i tania wyciskarka wolnoobrotowa: czy to możliwe?

Zastanawiasz się, czy tanie wyciskarki do soków mogą sprawdzić się w codziennym użytkowaniu? Czym powinna się charakteryzować tania i dobra wyciskarka do soków? Ile kosztują najtańsze wyciskarki do soków? Po pierwsze, przymiotnik „tani” dla każdego może oznaczać coś innego, w zależności od naszej indywidualnej sytuacji finansowej. Przed zakupem wyciskarki, warto więc określić jaka cena wyciskarki jednoślimakowej czy dwuślimakowej jest dla nas możliwa do udźwignięcia. Ustalenie przedziału cenowego powinno być bardzo dużym uproszczeniem podczas poszukiwań odpowiedniego sprzętu.

Poza tym, cena elektrycznej wyciskarki ślimakowej do soków to jedno, ale na rynku mamy również tanie wyciskarki ręczne do warzyw i owoców, które mogą kosztować około 150 – 300 złotych. Właśnie dlatego, jeżeli zastanawiasz się, jaka tania wyciskarka do soków będzie najlepsza, zastanów się, jaki rodzaj wyciskarki jest Ci w ostatecznym rozrachunku potrzebny. Odpowiadając na tytułowe pytanie: dobra a tania wyciskarka do soków: czy to możliwe? Oczywiście, że tak! Przykładem może być chociażby wolnoobrotowa wyciskarka jednoślimakowa Matstone 6w1, która poza przygotowaniem soku, umożliwi Ci również przyrządzenie domowego makaronu, ponieważ posiada specjalne nakładki, które pozwalają na jego wykonanie.

Czy wyciskarka wolnoobrotowa musi być droga?

Cena wyciskarki do soków i warzyw to dla kupujących jeden z najważniejszych czynników branych pod uwagę podczas podejmowania decyzji. Ceny wyciskarek wolnoobrotowych zaczynają się od 500 złotych, a sięgają nawet 6000 złotych w przypadku wyciskarek do użytku profesjonalnego. Jeżeli upatrzyłaś(eś) sobie bardzo drogą wyciskarkę, ale na razie nie masz środków na jej zakup, śledź promocje w sklepach! Czasami można trafić na naprawdę solidne obniżki, dzięki którym wymarzony sprzęt znajdzie się w zasięgu naszych finansowych możliwości. Drogie wyciskarki (tanie również) często mają naprawdę fantastyczny design, a nie oszukujmy się, wygląd urządzenia nie pozostaje dla nas zwykle bez znaczenia, zwłaszcza jeśli ma ono „urzędować” na kuchennym blacie, gdzie będzie bardzo widoczne.

Tania a droga wyciskarka wolnoobrotowa: finałowe rozstrzygnięcie!

Reasumując: da się kupić dobrą i tanią wyciskarkę. Niemniej jednak, chociaż cena jest istotna, w trakcie poszukiwań odpowiedniego urządzenia, to nie ona powinna mieć dla nas priorytetowe znaczenie. Co jest ważniejsze? 

  • Określ, jakiej wyciskarki potrzebujesz? Ręcznej do wyciskania cytrusów, ręcznej ślimakowej, elektrycznej: jedno lub dwuślimakowej? Elektrycznej pionowej bądź poziomej? Wszystkie rodzaje wyciskarek mają swoje zalety, ale sprawdzą się w przypadku innych oczekiwań, dlatego zacznij od wyartykułowania własnych potrzeb. Zastanów się: z czego zamierzasz zwykle przygotowywać soki? Twardych owoców i warzyw, jadalnych roślin liściastych? To ma ogromne znaczenie!
  • Zastanów się, czy chcesz, by wybrana wyciskarka posiadała dodatkowe funkcje. Wielofunkcyjne urządzenie może być strzałem w dziesiątkę dla osób, które lubią kuchenne eksperymenty lub mają stosunkowo niewiele miejsca i nie chcą składować oddzielnych sprzętów dla każdej czynności.
  • Zwróć uwagę na parametry wyciskarki. Jest to szczególnie istotne w przypadku wyciskarek elektrycznych. Ile WAT ma silnik? Ile obrotów na minutę będzie wykonywał wałek ślimakowy wyciskarki?
  • Sprawdź, jakość obudowy. Design, chociaż istotny, nie powinien być kluczowy. Wyciskarka musi być wytrzymała i odporna na uszkodzenia. Na szczęście, dzisiaj na rynku bez trudu znajdziesz modele, które nie tylko są bardzo trwałe, ale również znakomicie się prezentują.
  • Upewnij się, czy mycie wyciskarki nie sprawi Ci problemów. Wbrew pozorom to bardzo istotna kwestia. Dlaczego? Wyciskarkę musisz myć od razu po przyrządzeniu soku. Brudna wyciskarka to zagrożenie dla Twojego zdrowia i stanu technicznego sprzętu. Uciążliwe mycie po każdym użyciu w ostatecznym rozrachunku może Cię zniechęcać do przygotowywania soków z użyciem tego sprzętu, dlatego jeśli zdajesz sobie sprawę z tego, że nie cierpisz zmywania, sposób czyszczenia wyciskarki powinien mieć dla Ciebie bardzo duże znaczenie. Wyciskarki nie myjemy w zmywarce!

PODSUMUJMY: droga wyciskarka versus tania wyciskarka? To zależy tylko od Ciebie i tego, jakie masz możliwości finansowe. W pierwszej kolejności jednak Twoją uwagę powinna przyciągać nie cena wyciskarki, ale jej jakość. Znajdź urządzenia, które odpowiadają Twoim oczekiwaniom i dodatkowo są trwałe, a dopiero później skupiaj się na ich cenie.

 

Być może zainteresuje Cię...

hurom-h200
Hurom H100
HUROM H200 ALL IN ONE - WOLNOOBROTOWA WYCISKARKA DO SOKÓW
HUROM H100S - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY
HUROM H100 - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY