Z czego zrobić sok i jak używać wyciskarki wolnoobrotowej?
14 May 2019

Z czego zrobić sok i jak używać wyciskarki wolnoobrotowej?

Chcesz wzbogacić swoją dietę sokami? Twoim sprzymierzeńcem stała się wolnoobrotowa wyciskarka do soków? Zastanawiasz się,  w jaki sposób w pełni wykorzystać możliwości, które daje to urządzenie? Każdy przepis na sok z wyciskarki wolnoobrotowej jest dla Ciebie na wagę złota? Z czego zrobić sok w wyciskarce? Odpowiemy sobie na to pytanie!

Co można wyciskać w wyciskarce?

Odpowiednio dopasowana do naszych potrzeb wyciskarka do owoców i warzyw może dać nam ogromne pole do popisu. Mała rada: kupując warzywa i owoce, z których chcesz wycisnąć sok, kupuj produkty sezonowe. Dlaczego? Wtedy są nie tylko najsmaczniejsze, ale po prostu najtańsze, co nie pozostaje bez znaczenia dla naszych portfeli, prawda?

Jak zrobić soki z wyciskarki wolnoobrotowej

Po pierwsze: sprawdź, czy wyciskarka poradzi sobie ze wszystkimi produktami, z których zamierzasz przygotować sok. Po drugie: upewnij się, że urządzenie jest czyste. Picie soku z brudnej wyciskarki jest nie tylko niehigieniczne, ale również niebezpieczne dla Twojego zdrowia, dlatego mycie wyciskarki wolnoobrotowej to konieczność. Stosuj się do zaleceń producenta!

Z uwagi na to, jak działa wyciskarka wolnoobrotowa, sok z wyciskarki zachowuje składniki odżywcze, ponieważ w procesie wyciskania nie jest podgrzewany. Ponadto, stanowi on także źródło błonnika. Co można zrobić w wyciskarce? Sok z jabłek! Jabłka to jedne z najbardziej popularnych owoców w Polsce. Dysponujemy nie tylko bardzo szerokim wachlarzem odmian, ale co istotne, jabłka są dostępne w sklepach przez cały rok bez jakichkolwiek problemów. Dobry sok z wyciskarki uzyskasz także z buraków czy pomarańczy. Do przygotowywania soków możesz użyć także jadalnych liści, takich jak jarmuż, szpinak czy natka pietruszki.

Jak przygotować owoce i warzywa do wyciskarki?

Jeżeli zastanawiasz się, jak się robi sok w wyciskarce, koniecznie musisz pamiętać o umiejętnym przygotowaniu owoców i warzyw! Przede wszystkim, zacznij od dokładnego umycia wszystkich składników na sok. Masz już czyste owoce i warzywa? Teraz pojawia się pytanie: co obierać do wyciskarki? Jak wygląda proces w praktyce: czy trzeba obierać, czy wyciskarka da sobie radę sama? Oczywiste jest, że wiele składników należy obrać. W tym gronie znajdują się chociażby pomarańcze, ananasy itp. Ponadto, nie zapominaj o tym, żeby przed wyciśnięciem soku z warzyw oraz owoców pozbyć się pestek i nasion!

Jak korzystać z wyciskarki?

Wiesz już co włożyć do wyciskarki i jak przygotować składniki na sok. Przypominamy jeszcze raz, że korzystając z urządzenia zawsze należy stosować się do zaleceń producenta, dlatego zanim wyciśniesz swój pierwszy sok, dokładnie przestudiuj jego wskazówki. To bardzo ważne dla Twojego bezpieczeństwa oraz stanu technicznego wyciskarki. Jeżeli zamierzasz korzystać z wyciskarki pamiętaj o kilku zasadach:

  • Wybierz właściwe urządzenie. Wbrew pozorom to naprawdę istotne. Zastanów się, jakie soki zamierzasz najczęściej wyciskać i na jakich funkcjonalnościach najbardziej Ci zależy.
  • Dbaj o stan techniczny wyciskarki.
  • Utrzymuj urządzenie w czystości.
  • Umiejętnie przygotowuj składniki, z których zamierzasz przyrządzić sok.
  • Zanim użyjesz wyciskarki, zapoznaj się z zaleceniami producenta.

REASUMUJĄC: wyciskarki wolnoobrotowe pozwalają na przygotowanie smacznego i przede wszystkim – zdrowego soku. Jednak zanim zabierzesz się za jego przyrządzenia, sprawdź, jakie są wskazówki producenta itp.

Być może zainteresuje Cię...

Wyciskarka Hurom H200 All in One

Twórz świeże, smaczne i klarowne napoje szybko i przyjemnie we własnej kuchni.

Wyciskarka Hurom H100S

Miażdży owoce na wolnych obrotach.
Szybkie i sprawne czyszczenie w 5 sekund
hurom-h200
Hurom H100
HUROM H200 ALL IN ONE - WOLNOOBROTOWA WYCISKARKA DO SOKÓW
HUROM H100S - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY
HUROM H100 - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY