Jak zrobić „mleko” sojowe i migdałowe w wyciskarce elektrycznej?
14 May 2019

Jak zrobić „mleko” sojowe i migdałowe w wyciskarce elektrycznej?

Napoje roślinne mają dzisiaj wielu zwolenników. Niektórzy piją ze względu na smak, inni wykorzystują, jako substytut mleka krowiego. Możliwości jest wiele, a napoje z powodzeniem można przygotować w zaciszu własnego domu, z wykorzystaniem powszechnie dostępnych produktów. Mleko” ryżowe z wyciskarki wolnoobrotowej może okazać się ciekawym rozwiązaniem dla osób, które szukają sposobów na urozmaicenie swojej codziennej filiżanki kawy. „Mleko” roślinne z wyciskarki wolnoobrotowej do soków: o czym warto pamiętać? Z czego można je przygotować? Jak zrobić „mleko” roślinne w wyciskarce? Potrzebny Ci jest przepis na „mleko” roślinne z wyciskarki? Bardzo proszę!

„Mleko” migdałowe z wyciskarki

Okazuje się, że „mleko” migdałowe i wyciskarka wolnoobrotowa to całkiem dobrana para. Dlaczego? Przepis na „mleko” migdałowe z wyciskarki wolnoobrotowej jest prosty i pozwala na szybkie przyrządzenie tego napoju roślinnego. Dlaczego warto zrobić napój migdałowy w domu? Tego rodzaju napój będziesz mogła/mógł wykorzystać w swojej kuchni na wiele różnych sposobów. Migdały, które zamierzasz wykorzystać do przygotowania napoju migdałowego oczyść ze skórki i namocz na noc w przegotowanej wodzie. Krok drugi: pozbądź się wody, w której namoczone były migdały, dokładnie je wypłucz i wrzuć je do kielicha blendera, dodaj przegotowaną wodę (w proporcji 1(migdały):5(woda)) i zmiksuj. W ten sposób otrzymasz masę, którą możesz wlewać stopniowo do wyciskarki wolnoobrotowej, a urządzenie „wyciśnie” napój, oddzielając go od „miazgi” migdałowej.

„Mleko” sojowe z wyciskarki

Czy można zrobić „mleko” sojowe w wyciskarce wolnoobrotowej? Tak! Przepis na „mleko” sojowe może być dostosowany do Twoich indywidualnych preferencji, ponieważ wiele receptur zakłada słodzenie tego napoju roślinnego. W sieci znajdziesz przepisy na „mleko” sojowe z wyciskarki zarówno w formie filmów, jak i w postaci pisemnej. Elektryczna wyciskarka wolnoobrotowa pozwoli Ci na efektywne odciśnięcie napoju bez konieczności używania siły mięśni. Jeżeli otrzymany z wybranego przepisu napój sojowy nadal nie będzie dla Ciebie wystarczająco klarowny, możesz go dodatkowo odcedzić za pomocą gazy. Mała rada: to wprawdzie oczywiste, ale przypominamy, że cała procedura powinna przebiegać w higienicznych warunkach.

REASUMUJĄC: Twoja elektryczna wyciskarka do soków może mieć także inne zastosowanie! „Mleko” ryżowe z wyciskarki wolnoobrotowej lub inne napoje roślinne mogą okazać się ciekawym urozmaiceniem w Twojej kuchni. Zanim jednak wykonasz jakikolwiek napój roślinny z użyciem swojej wyciskarki, upewnij się, że możesz wykonywać podobne czynności wykorzystując dane urządzenie.