Jak zrobić „mleko” sojowe i migdałowe w wyciskarce elektrycznej?
14 May 2019

Jak zrobić „mleko” sojowe i migdałowe w wyciskarce elektrycznej?

Napoje roślinne mają dzisiaj wielu zwolenników. Niektórzy piją ze względu na smak, inni wykorzystują, jako substytut mleka krowiego. Jest to doskonała baza do domowego warzywnego tofu. Możliwości jest wiele, a napoje z powodzeniem można przygotować w zaciszu własnego domu, z wykorzystaniem powszechnie dostępnych produktów. Mleko” ryżowe z wyciskarki wolnoobrotowej może okazać się ciekawym rozwiązaniem dla osób, które szukają sposobów na urozmaicenie swojej codziennej filiżanki kawy. „Mleko” roślinne z wyciskarki wolnoobrotowej do soków: o czym warto pamiętać? Z czego można je przygotować? Jak zrobić „mleko” roślinne w wyciskarce? Potrzebny Ci jest przepis na „mleko” roślinne z wyciskarki? Bardzo proszę!

„Mleko” migdałowe z wyciskarki

Okazuje się, że „mleko” migdałowe i wyciskarka wolnoobrotowa to całkiem dobrana para. Dlaczego? Przepis na „mleko” migdałowe z wyciskarki wolnoobrotowej jest prosty i pozwala na szybkie przyrządzenie tego napoju roślinnego. Dlaczego warto zrobić napój migdałowy w domu? Tego rodzaju napój będziesz mogła/mógł wykorzystać w swojej kuchni na wiele różnych sposobów. Migdały, które zamierzasz wykorzystać do przygotowania napoju migdałowego oczyść ze skórki i namocz na noc w przegotowanej wodzie. Krok drugi: pozbądź się wody, w której namoczone były migdały, dokładnie je wypłucz i wrzuć je do kielicha blendera, dodaj przegotowaną wodę (w proporcji 1(migdały):5(woda)) i zmiksuj. W ten sposób otrzymasz masę, którą możesz wlewać stopniowo do wyciskarki wolnoobrotowej, a urządzenie „wyciśnie” napój, oddzielając go od „miazgi” migdałowej.

Odtwórz wideo

 

Hurom H-Al One Stop

Wyciskarka do soków Hurom H-Al to doskonały, nowoczesny sprzęt. Jego jakość i funkcjonalność doceniono i uhonorowano nagrodą podczas plebiscytu KitchenInnovation of the Year®.  Absolutną nowością w tym sprzęcie jest zastosowanie pokrywy One Stop. Wyposażona jest ona w dwa noże, które rozdrabniają i kroją składniki soku – tak, aby jego otrzymywanie było jeszcze szybsze i prostsze. Wystarczy całe owoce i warzywa wrzucić do misy i uruchomić wyciskarkę, a po chwili otrzymamy pyszny, zdrowy sok niemal zupełnie bez naszego udziału. Dodatkowo w wyciskarce Hurom H-Al znajdziemy cichy i oszczędny silnik indukcyjny oraz opatentowaną przez Hurom manetkę, która pozwala w łatwy i płynny sposób regulować gęstość soku. 

Wyciskarka Hurom H-AI One Stop

Proste i wygodne samoczynne wyciskanie wieloskładnikowych soków

„Mleko” sojowe z wyciskarki

Czy można zrobić „mleko” sojowe w wyciskarce wolnoobrotowej? Tak! Przepis na „mleko” sojowe może być dostosowany do Twoich indywidualnych preferencji, ponieważ wiele receptur zakłada słodzenie tego napoju roślinnego. W sieci znajdziesz przepisy na „mleko” sojowe z wyciskarki zarówno w formie filmów, jak i w postaci pisemnej. Elektryczna wyciskarka wolnoobrotowa pozwoli Ci na efektywne odciśnięcie napoju bez konieczności używania siły mięśni. Jeżeli otrzymany z wybranego przepisu napój sojowy nadal nie będzie dla Ciebie wystarczająco klarowny, możesz go dodatkowo odcedzić za pomocą gazy. Mała rada: to wprawdzie oczywiste, ale przypominamy, że cała procedura powinna przebiegać w higienicznych warunkach. 

 

Hurom H-AA Alpha

W modelu H-AA Alpha jest tacka przy otworze wlotowym. Dzięki niej rozsypywanie drobnych składników takich jak np. ziarna soi przestaje być problemem. Jak wszystkie urządzenia marki Hurom, tak i to wykonane jest z najwyższej jakości ULTEMu, który to materiał jest niesamowicie wytrzymały i w pełni bezpieczny dla naszego zdrowia. Producent w standardzie dodaje dwa sita, do soków klarowanych oraz do musów. Jednak w modelu H-AA dodatkowo otrzymujemy sito do przygotowywania domowych lodów. Zobacz jak przy jego pomocy zrobiliśmy pyszny sorbet brzoskwiniowo-cytrynowy. W modelu H-AA został udoskonalony wylot pulpy w celu uniknięcia zatykania i łatwiejszego czyszczenia urządzenia.

Wyciskarka Hurom H-AA Alpha

Niskie obroty i kształt wałka ślimakowego gwarantują uzyskanie w pełni wartościowego soku, niespienionego i nieutlenionego

REASUMUJĄC: Twoja elektryczna wyciskarka do soków może mieć także inne zastosowanie! „Mleko” sojowe lub migdałowe z wyciskarki wolnoobrotowej lub inne napoje roślinne mogą okazać się ciekawym urozmaiceniem w Twojej kuchni. Zanim jednak wykonasz jakikolwiek napój roślinny z użyciem swojej wyciskarki, upewnij się, że możesz wykonywać podobne czynności wykorzystując dane urządzenie.

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Chcesz otrzymywać aktualne informacje o specjalnych ofertach i zniżkach? Interesujesz się zdrową dietą ? Szukasz nowych pomysłów na ciekawe przepisy na pyszne napoje i nie tylko ? Zapisz się do naszego newslettera. Dodatkowo otrzymasz rabat w wysokości 50,00 zł na pierwsze zakupy. 

Być może zainteresuje Cię...

hurom-h200
Hurom H100
HUROM H200 ALL IN ONE - WOLNOOBROTOWA WYCISKARKA DO SOKÓW
HUROM H100S - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY
HUROM H100 - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY