5 najbardziej powszechnych błędów w wyciskaniu świeżych soków
01 Dec 2015

5 najbardziej powszechnych błędów w wyciskaniu świeżych soków

Korzystny wpływ, jaki wywiera picie świeżych soków jest powszechnie znany. W dzisiejszych czasach, gdzie przetworzone produkty przeważają w codziennej diecie, spożywanie soków stało się najzdrowszą alternatywą, nie ma lepszego sposobu na zaopatrzenie organizmu w potrzebne substancje odżywcze. Spożywając sok ze świeżych produktów dajesz swojemu organizmowi to, co najlepsze a w zamian dostajesz zdrowie, dobre samopoczucie i witalność. Jeśli jesteś użytkownikiem wyciskarki wolnoobrotowej na pewno masz już swoje receptury, przyzwyczajenia i sposoby na wyciskanie soku, jednak czy aby na pewno robisz to poprawnie? Chcielibyśmy podzielić się z Tobą wiedzą, dzięki której przygotujesz jeszcze bardziej odżywcze i zdrowe soki.

1) Aby było słodko

Chcąc aby sok był nie tylko zdrowy ale również smaczny dodajemy słodkie w smaku owoce i warzywa, niestety zazwyczaj ich ilość jest zbyt duża w proporcji do innych składników soku, w ten sposób popełniamy jeden z największych i najczęstszych błędów w przygotowywaniu soków. Pomimo odpowiedniej zawartości istotnych minerałów i witamin w słodkich produktach, duża ilość cukru wywoła skutek odwrotny od pożądanego. Dlatego aby nie popełniać tego dość typowego błędu, należy stosować zasadę, iż podstawą soku są warzywa a słodki składnik jest tylko dodatkiem, naturalnym słodzikiem używanym w niedużej ilości. Jeśli chcesz całkowicie zrezygnować z cukru, możesz dodać kawałek cytryny lub limonki, które również wzbogacą smak soku. Dowiedz się więcej o działaniu świeżo wyciskanych soków z naszego kolejnego artykułu- Technologia wolnoobrotowego wyciskania soków – jakie korzyści przynosi?

2) Tylko nie zielone!

Postawmy sprawę jasno – nie jesteś już dzieckiem, nie musisz się obawiać, zielone warzywa (np. szpinak) naprawdę nie szkodzą. Część soku powinna składać się z zielonych (liściastych) warzyw, taki dodatek podniesie wartość odżywczą soku oraz jeszcze korzystniej wpłynie na zdrowie organizmu. Zielone warzywa posiadają właściwości oczyszczające, dotleniające ciało oraz są naturalnym źródłem energii, dlatego naprawdę warto skorzystać z ich dobrodziejstw.

3) Soki to nie wszystko

Świeżo wyciskane soki dostarczą Twojemu organizmowi ogromną ilość substancji odżywczych, jednak nie mogą stać się zamiennikiem pełnowartościowych posiłków. Do listy największych błędów jakich należy unikać jest założenie, iż picie soku może stać się substytutem jedzenia, natomiast jest zupełnie odwrotnie, picie soków należy traktować jako dodatek do posiłku, zdrową przekąskę lub alternatywny sposób ugaszenia pragnienia.
Na pewno zastanawiasz się – dlaczego? Przecież soki są bardzo zdrowe i zawierają to, co najlepsze. Tak to prawda, jednak aby zaopatrzyć organizm w odpowiednią ilość protein, błonnika i substancji odżywczych musielibyśmy każdego dnia spożywać niewiarygodną ilość soków, dlatego należy z rozsądkiem i umiarem spożywać odpowiednią ilość posiłków oraz świeżo wyciskanego soku w zrównoważonych proporcjach.

4) Wyciskanie soków na później

Niestety nie należy i nie powinno się wyciskać soku za „zaś.” Najkorzystniej będzie spożyć sok od razu po wyciśnięciu jednak nie później niż w przeciągu 48 godzin. Światło oraz powietrze szybko wpływają na wartość soku niszcząc substancje odżywcze. Również pora o której spożywamy sok nie jest bez znaczenia, najlepiej robić to rano, przed posiłkiem, kiedy żołądek jest pusty i gotowy do trawienia a organizm ma większe możliwości przyswajania substancji odżywczych, dzięki temu powstrzymamy ochotę na podjadanie.

5) Kiedyś kupię wyciskarkę…

Największym błędem jaki możemy popełnić jest nie spożywanie soków w ogóle! Jeśli jeszcze nie jesteś użytkownikiem wyciskarki wolnoobrotowej, teraz na pewno zastanawiasz się dlaczego jeszcze takowej nie posiadasz. Im szybciej to zmienisz tym lepiej dla Ciebie. Korzyści są ogromne i trudno wszystkie wymienić, między innymi wygładzenie i poprawienie wyglądu skóry, wzmocnienie odporności, działanie energetyzujące i wiele innych. Unikaj wyżej wymienionych błędów i spraw aby wyciskanie soków stało się Twoim codziennym rytuałem. Już dziś zakup Wyciskarkę wolnoobrotową Hurom i poznaj nową jakość życia.