Jak zrobić „mleko” ryżowe, jaglane i owsiane w wyciskarce elektrycznej?
14 May 2019

Jak zrobić „mleko” ryżowe, jaglane i owsiane w wyciskarce elektrycznej?

 

Napoje roślinne święcą dzisiaj coraz większe triumfy. W sklepach znajdziesz wiele tego rodzaju produktów, ale z powodzeniem możesz je wykonać również w zaciszu własnej kuchni. Jak? Przyda Ci się do tego wyciskarka wolnoobrotowa! Przepis na „mleko” migdałowe z wyciskarki jest banalnie prosty, podobnie jak przepis na „mleko” kokosowe z wyciskarki, dlatego warto odważyć się na kuchenne eksperymenty. Napój roślinny z wyciskarki do soków? Do dzieła! Podpowiemy, jak zrobić „mleko” jaglane, owsiane i ryżowe z użyciem wyciskarki wolnoobrotowej.

„Mleko” jaglane z wyciskarki

Zastanawiasz się, jak zrobić „mleko” roślinne w wyciskarce? Wszystko zależy od tego, jakich składników zamierzasz użyć. Przepis na „mleko” roślinne z wyciskarki możesz modyfikować zgodnie z własnymi potrzebami, a rodzaj napoju dopasuj do własnych preferencji smakowych lub przeznaczenia. „Mleko” roślinne z wyciskarki wolnoobrotowej może stać się ciekawym pomysłem na jego samodzielne przyrządzenie.

Jak zrobić „mleko” z kaszy jaglanej w wyciskarce? Kaszę jaglaną ugotuj zgodnie ze wskazówkami na opakowaniu. Pamiętaj, żeby najpierw przepłukać kaszę jaglaną dwa razy: najpierw zimą wodą, a potem dodatkowo wrzątkiem. Dlaczego jest to takie istotne? Dzięki temu, ugotowana kasza jaglana nie powinna mieć gorzkiego smaku. Masz już ugotowaną kaszę? Co dalej? Kaszę dokładnie zblenduj z przegotowaną wodą w proporcji 1(kasza):2(woda). Powstałą w ten sposób masę wlej do wyciskarki, ale jeśli masz taką możliwość, wybierz sitko, które pozwoli Ci na otrzymanie lepszej klarowności płynu. W przypadku, gdy napój nadal nie będzie wystarczająco odcedzony, płyn możesz jeszcze dodatkowo przelać przez gazę.

„Mleko” owsiane z wyciskarki

W bardzo podobny sposób możesz przyrządzić z wyciskarki domowe „mleko” z płatków owsianych. Uwaga: powinny to być płatki owsiane górskie. Jak zrobić „mleko” owsiane w wyciskarce wolnoobrotowej? Krok 1: znajdź odpowiedni przepis na „mleko” z płatków owsianych. Dlaczego najlepiej, jeśli zrobisz to sam(a)? Receptur jest mnóstwo, więc będziesz miał(a) szansę zdecydować się na tę, która najbardziej przypadnie Ci do gustu. Do przygotowania napoju owsianego będą potrzebne Ci tylko płatki owsiane górskie i przegotowana woda, ale różne przepisy podają różne proporcje tych składników i inny sposób przygotowania płatków. Warunkiem jest, by wybrany przepis kończył się zblendowaniem składników i potrzebą przecedzenia masy. Krok 2: zblendowaną masę wlej do wyciskarki i wyciśnij „mleko”. Powstały płyn przecedź jeszcze raz przez gazę i gotowe!

„Mleko” ryżowe z wyciskarki

Jak przygotować „mleko” ryżowe z wyciskarki wolnoobrotowej? Tak samo jak w przypadku „mleka” owsianego. Jeżeli chcesz zrobić „mleko” ryżowe w wyciskarce, znajdź odpowiadający Ci przepis, który kończy się zblendowaniem składników i koniecznością przecedzenia powstałej w ten sposób masy. Dzięki wyciskarce możesz zrobić to bardzo szybko: wlej masę do wyciskarki, wyciśnij „mleko”, a następnie otrzymany płyn przecedź dodatkowo przez gazę.

Przepisów na napoje roślinne jest bardzo wiele, niektóre z nich zawierają dodatki słodzące itp. Zanim jednak przystąpisz do przygotowywania napoju roślinnego przy użyciu swojej wyciskarki wolnoobrotowej, upewnij się, że w przypadku tego urządzenia rzeczywiście możesz wykonywać podobne czynności.