Naukowcy zgodnie potwierdzają istnienie ścisłego związku miedzy dietą i zdrowym stylem życia a zdrową i piękną skórą. Toksyny, słodycze, tłuszcze nasycone, dym z papierosów, spaliny i nadmierne wystawienie ciała na działanie słońca – wszystkie te czynniki powodują zatykanie się porów i przedwczesne starzenie. Na szczęście odpowiednie składniki odżywcze pomogą Ci zatrzymać niszczące procesy, a nawet zniwelować ich skutki.

Marchewka – to warzywo znane z wysokiej zawartości beta-karotenu łatwo przyswajalnego pod postacią soku. Beta-karoten spowalnia proces starzenia i pomaga zachować gładką  i zdrową skórę.

Ogórek – stanowi niezwykle bogate źródło krzemionki i często wykorzystywany jest do pielęgnacji cery, a sama krzemionka to niezbędny składnik zdrowej tkanki łącznej. Dodatkowo ogórki składają się w dużej części z wody, co sprawia, że nawadniają organizm i tym samym pomagają nadać skórze blasku.

Oliwki – Do produkcji kolagenu – naturalnego ,,kleju” wiążącego tkankę mięśniową – potrzebujemy miedzi, którą znajdziemy między innymi w oliwkach. Zawierają one także witaminę E, która przedłuża cykl życiowy komórek i pomaga rozwiązywać problemy skórne, takie jak egzema, oparzenia słoneczne czy rozstępy.

Bazylia – to zioło bogate w mangan – minerał wpływający na zdrowie skóry, kości i chrząstek. Bazylia zwiększa również przepływ krwi i przywraca ciału młodzieńczy blask.

Składniki odżywcze: 

Witaminy B1, B2, C, D, E, K

beta-karoten, kwas foliowy;

wapń, chrom, miedź, żelazo,

magnez, mangan, fosfor,

potas, krzemionka;

kwasy tłuszczowe omega-3

i omega-6; tryptofan