Ten smaczny sok dostarczy Twojemu organizmowi dużą dawkę substancji odżywczych
13 Dec 2017

Ten smaczny sok dostarczy Twojemu organizmowi dużą dawkę substancji odżywczych

Naukowcy zgodnie potwierdzają istnienie ścisłego związku miedzy dietą i zdrowym stylem życia a zdrową i piękną skórą. Toksyny, słodycze, tłuszcze nasycone, dym z papierosów, spaliny i nadmierne wystawienie ciała na działanie słońca – wszystkie te czynniki powodują zatykanie się porów i przedwczesne starzenie. Na szczęście odpowiednie składniki odżywcze pomogą Ci zatrzymać niszczące procesy, a nawet zniwelować ich skutki.

Marchewka – to warzywo znane z wysokiej zawartości beta-karotenu łatwo przyswajalnego pod postacią soku. Beta-karoten spowalnia proces starzenia i pomaga zachować gładką  i zdrową skórę.

Ogórek – stanowi niezwykle bogate źródło krzemionki i często wykorzystywany jest do pielęgnacji cery, a sama krzemionka to niezbędny składnik zdrowej tkanki łącznej. Dodatkowo ogórki składają się w dużej części z wody, co sprawia, że nawadniają organizm i tym samym pomagają nadać skórze blasku.

Oliwki – Do produkcji kolagenu – naturalnego ,,kleju” wiążącego tkankę mięśniową – potrzebujemy miedzi, którą znajdziemy między innymi w oliwkach. Zawierają one także witaminę E, która przedłuża cykl życiowy komórek i pomaga rozwiązywać problemy skórne, takie jak egzema, oparzenia słoneczne czy rozstępy.

Bazylia – to zioło bogate w mangan – minerał wpływający na zdrowie skóry, kości i chrząstek. Bazylia zwiększa również przepływ krwi i przywraca ciału młodzieńczy blask.

Składniki odżywcze: 

Witaminy B1, B2, C, D, E, K

beta-karoten, kwas foliowy;

wapń, chrom, miedź, żelazo,

magnez, mangan, fosfor,

potas, krzemionka;

kwasy tłuszczowe omega-3

i omega-6; tryptofan