SOK NA KAMIENIE NERKOWE
06 May 2019

SOK NA KAMIENIE NERKOWE

Mówi się, że u 1 na 10 osób mogą powstawać kamienie nerkowe w różnym wieku. Znany w medycynie termin „kamica nerkowa” to schorzenie, które przyczynia się do powstawania w drogach moczowych większych lub mniejszych konglomeratów na skutek naturalnie znajdujących się w naszym moczu kryształków mineralnych. Obecność kamienia nerkowego zwykle nie powoduje żadnych objawów, dopóki nie zacznie się przemieszczać z nerki do dalszej części dróg moczowych.

Istnieje kilka sposobów na powstrzymanie powstawania kamieni nerkowych. Jednym z ważniejszych i najbardziej skutecznym z nich jest picie dużej ilości przefiltrowanej wody.

Pomocne będzie również unikanie produktów żywnościowych zawierających szczawiany: szpinaku, buraków, truskawek, rabarbaru, czekolady, orzechów, otręby, herbata, fasolka- w puszce, świeża lub gotowana.

Możesz również wypróbować bardzo prosty sok z naszego przepisu, który pomoże rozpuścić małe kamienie nerkowe, zapobiega ich powiększaniu się oraz złagodzi objawy takie jak ból w boku, krew w moczu, nudności, wymioty i zwiększoną potrzebę oddawania moczu.

Oto przepis na 1 porcję soku zwalczającego kamienie nerkowe:

SKŁADNIKI:

1 cytryna

1 pomarańcza

1 jabłko

4 plastry arbuza

PRZYGOTOWANIE:

Obierz cytrusy ze skórki i pokrój na cząstki. Jabłko umyj i pokrój na mniejsze kawałki,

Usuń skórę z arbuza i pokrój na mniejsze kawałki. Tak przygotowane składniki wrzuć do wyciskarki i wyciskaj sok.

Tak przygotowany sok najlepiej pij 1-2 razy dziennie. Dobrym pomysłem jest wybranie owoców ekologicznych, aby cieszyć się zaletami tego łatwego w przygotowaniu soku.

Co sprawia, że ten sok działa? Jest to kwas cytrynowy zawarty w cytrynie, który skutecznie rozbija kamienie nerkowe. Z drugiej strony zawartość arbuza, bogatego w potas i wodę pomaga w rozpuszczaniu