Sokowirówka czy wolnoobrotowa wyciskarka: co wybrać?
14 May 2019

Sokowirówka czy wolnoobrotowa wyciskarka: co wybrać?

 

Zamierzasz wprowadzić do swojej diety świeże soki? Stajesz przed wyborem sokowirówka czy wyciskarka do owoców i warzyw? Osoby mające podobne rozterki powinny przede wszystkim uświadomić sobie, że oba urządzenia, chociaż na pozór mogą wydawać się całkiem podobne, dzieli jednak sporo różnic. Wyciskarka a sokowirówka: co lepsze?

Wolnoobrotowa wyciskarka do soków: co to jest?

Zacznijmy od podstaw: wolnoobrotowa wyciskarka do owoców i warzyw, jak sama nazwa wskazuje, to urządzenie przeznaczone do przygotowywania soków. Na rynku znajdziemy różne rodzaje wyciskarek wolnoobrotowych: wyciskarki ręczne oraz wyciskarki elektryczne – wyposażone w jeden lub dwa wałki ślimakowe. Pojawia się więc pytanie: jaka wolnoobrotowa wyciskarka do soków będzie dla mnie najlepsza? To kwestia indywidualna, dlatego przede wszystkim warto zacząć zakupy od określenia własnych potrzeb. Wyciskarka jednoślimakowa to z reguły wyciskarka pionowa, a wybór pomiędzy pionową i poziomą wyciskarką może być istotny z punktu widzenia ich przechowywania.

Co więcej, w sklepach dostępne są także specjalne wyciskarki do cytrusów. Cena wyciskarki do soków jest uzależniona od szeregu czynników, zanim wybierzesz się do sklepu, określ swoje możliwości finansowe. W podejmowaniu decyzji bardzo pomocne mogą okazać się opinie o wyciskarce wolnoobrotowej, którą zamierzamy kupić. Jak działa wyciskarka do soków? Wyciskarki rozgniatają owoce i warzywa, z których przyrządzamy sok.

Jak działa sokowirówka?

Sokowirówka do warzyw i owoców, podobnie jak wyciskarka, ma na celu przyrządzenie soków. Jednak w odróżnieniu od wyciskarki, nie działa ona na zasadzie powolnego miażdżenia owoców i warzyw – w przypadku sokowirówek owoce i warzywa są ścierane, a z powstałej w ten sposób miazgi wyciskany jest sok. Ważna uwaga: jeżeli zamierzamy przygotowywać sok z twardych warzyw, zwróćmy uwagę na to, czy moc wybranej sokowirówki będzie nam na to pozwalała. Należy dodać, że ceny sokowirówek zwykle nie są wygórowane i zaczynają się już od 100 złotych. Dobra sokowirówka do warzyw i owoców, to podobnie jak w przypadku wyciskarek, sokowirówka dopasowana do naszych potrzeb. Zanim dokonamy zakupu, warto sprawdzić opinie o sokowirówce konkretnego modelu.

Czym się różni wolnoobrotowa wyciskarka od sokowirówki? 

Przejdźmy do konkretów: sokowirówka a wolnoobrotowa wyciskarka do soków – na jakie różnice warto zwrócić uwagę?

  • Podstawowa różnica między wyciskarką a sokowirówką to jakość soku. Wyciskarki wolnoobrotowe, jak sama nazwa wskazuje wyciskają sok na “wolnych obrotach”. Dzięki mniejszej prędkości wałka ślimakowego, pozwalają na zachowanie wartościowych składników odżywczych w wyciskanym soku. Co więcej, zwróć uwagę na to, że sok z wyciskarki będzie można przechowywać dłużej niż sok z sokowirówki.
  • Wyciskarka do soków czy sokowirówka? Jeżeli do przygotowywania soków zamierzasz używać warzyw liściastych, na przykład jarmużu, postaw na wyciskarkę, zwłaszcza wyciskarkę poziomą, rzecz jasna, wcześniej sprawdzając, który model będzie w tym celu najbardziej odpowiedni.
  • Różnica między sokowirówką i wyciskarką do owoców, która może mieć znaczenie z punktu widzenia klienta to fakt, że sokowirówka pracuje szybciej i pozwala na wyprodukowanie soku o większej przejrzystości niż sok wyciśnięty przy pomocy wyciskarki. Sok z wyciskarki czy sokowirówki? To w dużej mierze zależy od Twoich upodobań. Jeśli bardziej zależy Ci na jakości soku, wybierz wyciskarkę. Jeżeli chcesz uzyskać przede wszystkim możliwie jak najbardziej klarowny sok, postaw na sokowirówkę.

Co jest lepsze: wolnoobrotowa wyciskarka czy sokowirówka? 

Stajemy przed zasadniczym pytaniem: lepsza wolnoobrotowa wyciskarka do owoców czy sokowirówka? Jak wygląda wynik: wyciskarka vs sokowirówka? Tylko Ty możesz zdecydować co lepsze – sokowirówka czy wyciskarka do soku, ponieważ wiele zależy od tego, jakie masz oczekiwania względem sprzętu i na jakich funkcjonalnościach przede wszystkim Ci zależy. Zanim więc podejmiesz ostateczną decyzję, zastanów się, co ma dla Ciebie priorytetowe znaczenie.  Zastanawiasz się, czy lepszy będzie blender czy wyciskarka? Jeżeli zamierzasz przygotowywać soki, postaw na wyciskarkę. Blender natomiast doskonale sprawdzi się do przyrządzania różnego rodzaju smoothies.

Być może zainteresuje Cię...

hurom-h200
Hurom H100
HUROM H200 ALL IN ONE - WOLNOOBROTOWA WYCISKARKA DO SOKÓW
HUROM H100S - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY
HUROM H100 - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY