Ranking wyciskarek wolnoobrotowych dwuślimakowych
03 Apr 2018

Ranking wyciskarek wolnoobrotowych dwuślimakowych

 

Masz w planach rozpoczęcie przygotowywania domowych soków? Wiesz już, że w tej roli lepiej sprawdzi się wyciskarka wolnoobrotowa niż sokowirówka? Wybór padł na wyciskarki do soków dwuślimakowe, czyli, jak sama nazwa wskazuje, składające się z dwóch ślimaków? Zastanawiasz się ile może kosztować wyciskarka dwuślimakowa do soków ? Jakie są zalety wyciskarki dwuślimakowej ? Ranking wyciskarek dwuślimakowych może pomóc Ci w dokonaniu wyboru. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji na bazie których można utworzyć w głowie obraz idealnego urządzenia. Poniższy ranking prezentuje wyciskarki dwuślimakowe które służą jako przykład najważniejszych funkcjonalności wielu różnych modeli dostępnych na rynku.

Wyciskarka wolnoobrotowa dwuślimakowa: dla kogo?

Zacznijmy od podstaw: dla kogo dwuślimakowa wyciskarka do owoców i warzyw może okazać się strzałem w dziesiątkę? Szerzej odpowiedzieliśmy na to pytanie tutaj. Przede wszystkim, dwuślimakowa wyciskarka wolnoobrotowa przeznaczona jest dla osób, które poza twardymi warzywami, takimi jak marchew czy buraki, do produkcji soków zamierzają wykorzystywać również i przede wszystkim jadalne rośliny liściaste, takie jak szpinak, jarmuż, seler naciowy czy natka pietruszki. Zobacz kilka naszych przepisów tutaj. Wyciskarka dwuślimakowa to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą korzystać z naturalnych kuracji leczniczych przy pomocy ziół i chwastów. Wprawdzie soki z wyciskarek dwuślimakowych są klarowne, gęste i smaczne ale nie polecamy ich fanom jabłek, pomidorów i innych miękkich, soczystych składników ponieważ ich wyciskanie w tego typu urządzeniach obarczone jest poświęceniem dodatkowego czasu na ich przygotowanie, następnie na obsługę i czyszczenie urządzenia. Dla porównania pionowe wyciskarki są bardziej kompaktowe i uniwersalne. Zajmują mniej miejsca na blacie kuchennym i są łatwiejsze i szybsze w czyszczeniu. Z drugiej strony, wyciskarki dwuślimakowe to często urządzenia wielofunkcyjne. Niektóre modele posiadają na przykład w swoim wyposażeniu nakładki do wyciskania makaronu. Dzięki możliwości wykonania kilku czynności tak naprawdę oszczędzamy miejsce w kuchni.

Wyciskarka Hurom DU Chef

Idealna do wyciskania soków z jarmużu, szpinaku i trawy pszenicznej

 

Yden TG100

Urządzeniem, na które warto zwrócić uwagę to wyciskarka dwuślimakowa do soków Yden TG100. Dlaczego? Dzięki temu, że jest to wyciskarka wolnoobrotowa nie nagrzewa soku w czasie tłoczenia, co pozwala płynowi zachować wartości odżywcze. Ten fakt to zdecydowanie jedna z największych zalet wyciskarek wolnoobrotowych, nie tylko dwuślimakowych, ale również jednoślimakowych zarówno poziomych jak i pionowych. Co jeszcze należy mieć na względzie?

 • Model cechuje się ciekawym designem. Taki wygląd może mieć znaczenie dla osób, które cenią sobie estetycznie wykonane sprzęty, zwłaszcza jeśli będą one widoczne na kuchennym blacie.
 • Wałek ślimakowy działa z prędkością 160 obrotów na minutę.
 • Wyciskarka posiada sito do soków klarownych oraz sito do soków gęstych.
 • Moc wyciskarki to 220 W.

Green Star Elite GSE-5000

Wyciskarka dwuślimakowa Green Star Elite GSE-5000 to kolejny model, który pozwala na wyprodukowanie soku o wysokiej jakości. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tej wyciskarki?

 • Wałek ślimakowy działa z prędkością 110 obrotów na minutę.
 • Wyciskarka posiada zarówno sito do soków klarownych, jak i sito do soków gęstych.
 • Moc wyciskarki do 200 W.
 • Wyciskarka dodatkowo pozwala na mielenie.

Wyciskarka dwuślimakowa pozioma: wybór należy do Ciebie!

Przedstawiliśmy dwa modele wyciskarek dwuślimakowych, kolejność jest przypadkowa. Na rynku jest mnóstwo ciekawych modeli, które zasługują na uwagę. Trzeba się jednak zastanowić, czy rzeczywiście dwuślimakowa wyciskarka wolnoobrotowa spełnia nasze potrzeby. W raz z upływem lat producenci rozwijają swoje technologie. Poziome wyciskarki wolnoobrotowe są bieżącym trendem. Prostsze w obsłudze – dzięki umieszczeniu wałka ślimakowego w poziomie nie wymagają ciągłego popychania. Grawitacja wciąga składniki do kolejnych etapów wyciskania przez co cały proces przebiega szybciej i przyjemniej. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom nie musisz cały czas asystować przy wyciskarce i używać specjalnego “popychacza”. Szybsze i przyjemniejsze przygotowanie soków umożliwiają również duże otwory wsadowe i pojemne komory w wyciskarkach pionowych. Dodatkowo wyciskarki pionowe są łatwiejsze w myciu i niektóre modele, dzięki specjalnym sitom pomagają przyrządzić lody, sorbety i koktajle. Takie modele jak H200 świetnie radzą sobie z twardymi składnikami oraz bardzo dobrze wyciskają soki z zieleniny, chwastów i ziół. Bez problemu wytłaczają soki z całych jabłek, ananasa i wielu innych produktów z którymi trochę gorzej radzą sobie wyciskarki dwuślimakowe. Zatem, jeśli zamierzasz wyciskać sok z bardzo różnych składników i nie chcesz poświęcać na to dużo czasu, wyciskarka pionowa może okazać się lepszym rozwiązaniem.

Wyciskarka Hurom H200 All in One

Twórz świeże, smaczne i klarowne napoje szybko i przyjemnie we własnej kuchni.

 

Niemniej jednak, mamy nadzieję, że ten ranking wyciskarek wolnoobrotowych dwuślimakowych okazał się pomocnym narzędziem w podjęciu ostatecznej decyzji. Najlepsza wyciskarka do soków składająca się z dwóch ślimaków to taka, która spełni Twoje oczekiwania w kilku istotnych kwestiach:

 • Czy ma dodatkowe funkcje konkretnego modelu: sprawdź, czy wyciskarka została wyposażone w inne funkcjonalności niż wyciskanie soku, a jeśli tak, to jakie? Pozwoli to zaoszczędzić miejsce w kuchni.
 • Jakie są Twoje możliwości finansowe: Twoim celem jest dwuślimakowa wyciskarka do soków do 1000 zł, czy może jednak chcesz znaleźć droższy model? Pamiętajmy, że wraz z ceną idzie jakość wykonania urządzeń.
 • Jak długo obowiązuje gwarancja w przypadku konkretnej wyciskarki? W Hurom uzyskujesz gwarancję na 10 lat.
 • Jaka jest moc wyciskarki? Silniki indukcyjne są mniej hałaśliwe i wydajniejsze.
 • Ile obrotów na minutę wykonują wałki ślimakowe (jest to istotne, między innymi, dla tempa produkcji soku)? Im wolniej kreci się wałek, tym składniki mniej się nagrzewają przez co nie tracą swoich właściwości odżywczych tak jak np. w sokowirówkach.
 • Jaki design wyciskarki preferujesz? Dla wielu osób jest to bardzo istotny czynnik, a sprzęty kuchenne również mogą być estetyczne! W 2020 roku panuje trend na pionowe wyciskarki wolnoobrotowe, które pięknie prezentują się w każdej kuchni.
 • Jak duża powinna być Twoja wyciskarka? Zastanów się dla kogo będą przygotowywane soki.

REASUMUJĄC: rankingi i test wyciskarek ślimakowych to pomocne rozwiązania, jeżeli szukamy urządzenia na miarę naszych oczekiwań. Zawsze jednak należy pamiętać, by określić swoje indywidualne potrzeby i mając je na względzie dopasować wyciskarkę, która w naszym przypadku będzie najlepszym sprzętem.

Mamy nadzieję, że nasz ranking wyciskarek pomógł Ci w dokonaniu właściwego wyboru. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Chcesz otrzymywać aktualne informacje o specjalnych ofertach i zniżkach? Interesujesz się zdrową dietą ? Szukasz nowych pomysłów na ciekawe przepisy na pyszne napoje i nie tylko ? Zapisz się do naszego newslettera. Dodatkowo otrzymasz rabat w wysokości 50,00 zł na pierwsze zakupy. 

Być może zainteresuje Cię...

hurom-h200
Hurom H100
HUROM H200 ALL IN ONE - WOLNOOBROTOWA WYCISKARKA DO SOKÓW
HUROM H100S - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY
HUROM H100 - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY