Wyciskarka czy blender: które urządzenie wybrać?

 

Stanęłaś/stanąłeś przed tytułowym pytaniem? Blender vs wyciskarka: co wybrać? Lepszym rozwiązaniem będzie wyciskarka wolnoobrotowa czy blender kielichowy lub blender ręczny? Wszystko zależy od tego, co wolisz bardziej smoothie czy sok z wyciskarki! Porównajmy te dwa urządzenia.

Smoothies i soki z blendera

Zastanawiasz się, na jakie urządzenie postawić: blender czy wyciskarka do soków? Przy pomocy blendera, zarówno kielichowego, jak i ręcznego, możesz przygotować pyszne smoothies z owoców. Na blogach i w książkach kulinarnych znajdziesz mnóstwo ciekawych przepisów z zastosowaniem zdrowych składników, takich jak nasiona chia, szpinak, jarmuż itp. Smoothie może stać się ciekawym pomysłem na przekąskę lub deser, zwłaszcza jeśli wykorzystamy do jego przyrządzenia sezonowe owoce, które wówczas są nie tylko najsmaczniejsze, ale także najtańsze. Wybór odpowiedniego blendera powinien być podyktowany naszymi oczekiwaniami. Blender kielichowy czy ręczny? To zależy! Blender kielichowy pozwoli Ci na zblendowanie owoców, które włożysz do kielicha, natomiast blenderem ręcznym z powodzeniem zblendujesz zupę krem itp. Priorytetowe znaczenie ma też moc urządzenia.

Czy blenderem można zrobić sok?

Zadajesz sobie pytanie, czy da się przygotować zdrowe soki warzywne z blendera lub soki owocowe? Tak, ale zanim zblendujesz jakikolwiek składnik, upewnij się, że Twój blender sobie z nim poradzi. Jak to zrobić? Zblendować składniki, a następnie użyć sitka o drobnych oczkach do odcedzenia płynu i powstałej miazgi.

Wyciskarka wolnooobrotowa: zalety

Blender a wyciskarka wolnoobrotowa: jakie zalety ma ta ostatnia? Przede wszystkim, wyciskarka wolnoobrotowa pozwala na przygotowanie smacznego, wartościowego soku, ponieważ nie podgrzewa go w procesie produkcji. Co więcej, sok z wyciskarki wolnoobrotowej może być przechowywany dłużej niż sok przyrządzony z pomocą sokowirówki. Wyciskarki pionowe zajmują relatywnie niewiele miejsca i są łatwe w czyszczeniu, co jest ich ogromną zaletą. Wyciskarki poziome, w zależności od modelu, często są wyposażone w dodatkowe funkcje. Ponadto, ten rodzaj wyciskarek jest polecany, jeśli zamierzamy przygotowywać soki z dodatkiem warzyw liściastych czy ziół.

Co jest lepsze: wyciskarka wolnoobrotowa czy blender kielichowy lub ręczny?

Doszliśmy do zasadniczego pytania: lepszy będzie blender czy wyciskarka do soków wolnoobrotowa? Co lepiej sprawdzi się w naszej kuchni: wyciskarka wolnoobrotowa czy blender kielichowy? Należy pamiętać, że wyciskarka i blender to urządzenia, które mają swoje zalety i oba mogą okazać się bardzo cennym nabytkiem w kuchennym wyposażeniu. Wyciskarka wolnoobrotowa a blender: blender znakomicie sprawdzi się, jako narzędzie do przygotowywania różnego rodzaju smoothies, natomiast wyciskarka wolnoobrotowa pozwoli na przyrządzenie w prosty sposób smacznego i pełnowartościowego soku.

Reasumując: myśląc o sprzętach kuchennych, bywamy rozdarci, nie wiedząc na co warto się zdecydować. Co będzie lepsze: sokowirówka czy wyciskarka itp. Zastanawiasz się, jakie urządzenie będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem: blender do smoothie czy wyciskarka wolnoobrotowa? Wszystko zależy od tego, jakie są Twoje oczekiwania. Jeśli zamierzasz przygotowywać dużo soków, bardzo dobrze w takim przypadku sprawdzi się wyciskarka. Zwróć jednak uwagę na to, jaki rodzaj wyciskarki wolnoobrotowej wybierasz: pionową czy poziomą.