Wyciskarka czy blender: które urządzenie wybrać?
14 May 2019

Wyciskarka czy blender: które urządzenie wybrać?

 Stanęłaś/stanąłeś przed tytułowym pytaniem? Blender vs wyciskarka: co wybrać? Lepszym rozwiązaniem będzie wyciskarka wolnoobrotowa czy blender kielichowy lub blender ręczny? Wszystko zależy od tego, co wolisz bardziej smoothie czy sok z wyciskarki!

Porównajmy te dwa urządzenia.

Smoothie  z blendera

Zastanawiasz się, na jakie urządzenie postawić: blender czy wyciskarka do soków? Przy pomocy blendera, zarówno kielichowego, jak i ręcznego, możesz przygotować pyszne smoothies z owoców. Na blogach i w książkach kulinarnych znajdziesz mnóstwo ciekawych przepisów z zastosowaniem zdrowych składników, takich jak nasiona chia, szpinak, jarmuż itp. Smoothie może stać się ciekawym pomysłem na przekąskę lub deser, zwłaszcza jeśli wykorzystamy do jego przyrządzenia sezonowe owoce, które wówczas są nie tylko najsmaczniejsze, ale także najtańsze. Wybór odpowiedniego blendera powinien być podyktowany naszymi oczekiwaniami. Blender kielichowy czy ręczny? To zależy! Blender kielichowy pozwoli Ci na zblendowanie owoców, które włożysz do kielicha, natomiast blenderem ręcznym z powodzeniem zblendujesz zupę krem itp. Priorytetowe znaczenie ma też moc urządzenia.

Soki, koktajle z wyciskarki wolnoobrotowej

Blender a wyciskarka wolnoobrotowa: jakie zalety ma ta ostatnia? Przede wszystkim, wyciskarka wolnoobrotowa pozwala na przygotowanie smacznego, wartościowego soku, ponieważ nie podgrzewa go w procesie produkcji. Co więcej, sok z wyciskarki wolnoobrotowej może być przechowywany dłużej niż sok przyrządzony z pomocą sokowirówki. Wyciskarki pionowe zajmują relatywnie niewiele miejsca i są łatwe w czyszczeniu, co jest ich ogromną zaletą.  Wyciskarki wolnoobrotowe wyposażone są w różne rodzaje sit. Dzięki nim możemy uzyskać różne gęstości i klarowności otrzymanego soku.

Co jest lepsze: wyciskarka wolnoobrotowa czy blender kielichowy lub ręczny?

Doszliśmy do zasadniczego pytania: lepszy będzie blender czy wyciskarka do soków wolnoobrotowa? Co lepiej sprawdzi się w naszej kuchni: wyciskarka wolnoobrotowa czy blender kielichowy? Należy pamiętać, że wyciskarka i blender to urządzenia, które mają swoje zalety i oba mogą okazać się bardzo cennym nabytkiem w kuchennym wyposażeniu. Wyciskarka wolnoobrotowa a blender: blender znakomicie sprawdzi się, jako narzędzie do przygotowywania różnego rodzaju smoothies, natomiast wyciskarka wolnoobrotowa pozwoli na przyrządzenie w prosty sposób smacznego i pełnowartościowego soku o rożnych gęstościach i klarownościach.

Reasumując: myśląc o sprzętach kuchennych, bywamy zakłopotani, nie wiedząc na co warto się zdecydować. Zastanawiasz się, jakie urządzenie będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem: blender czy wyciskarka wolnoobrotowa? Wszystko zależy od tego, jakie są Twoje oczekiwania. Jeśli zamierzasz przygotowywać dużo soków, bardzo dobrze w takim przypadku sprawdzi się wyciskarka. Zwróć jednak uwagę na to, jaki rodzaj wyciskarki wolnoobrotowej wybierasz: pionową czy poziomą.

Być może zainteresuje Cię...

hurom-h200
Hurom H100
HUROM H200 ALL IN ONE - WOLNOOBROTOWA WYCISKARKA DO SOKÓW
HUROM H100S - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY
HUROM H100 - WYCISKARKA WOLNOOBROTOWA DO SOKÓW - MYCIE W 5 SEKUND, INNOWACYJNE FILTRY

Wyciskarka Hurom H-AA Alpha

Niskie obroty i kształt wałka ślimakowego gwarantują uzyskanie w pełni wartościowego soku, niespienionego i nieutlenionego

Blender Bamix Classic M160

Wielofunkcyjny ręczny blender,
który zastąpi Twój stary robot kuchenny

Wyciskarka Hurom H-AI One Stop

Proste i wygodne samoczynne wyciskanie wieloskładnikowych soków